Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu


 

Malé a střední podniky budou mít své obhájce

Nová síť národních zmocněnců pro malé a střední podniky v zemích EU zahajuje činnost.
 

 
 

Místopředseda Evropské komise Antonio Tajani 25. května 2011 slavnostně zahájil činnost nově vytvořené sítě národních zmocněnců pro malé a střední podniky.

Úkolem zmocněnců je soustředit se a urychlit na národní úrovni akce podporující malé a střední podniky. Ty jsou v praxi ovlivňovány prakticky všemi politikami, počínaje daňovou a finanční, přes environmentální, standardizační po regulaci vzdělávání. Úkolem „pana či paní MSP“ bude mj. dohlížet na to, aby v jejich rámci nebyly malé a střední podniky nadbytečně zatěžovány a aby se mohly primárně soustředit na své podnikání.

Unie má také svého „pana MSP“. Je jím pan Daniel Calleja Crespo, zástupce generálního ředitele z generálního ředitelství pro podnikání a průmysl. Seznam dosud jmenovaných národních zmocněnců je k dispozici na webových stránkách Komise. Síť národních zmocněnců bude moci podrobněji monitorovat a koordinovat akce na podporu malých a středních podniků v EU.

Myšlenka národních zmocněnců se poprvé objevila ve sdělení EK o přezkumu Aktu pro malé podniky, které bylo přijato 23. února, a to v kapitole věnované posílení správy politiky pro malé a střední podniky.

Zdroj: Stálé zastoupení ČR při EU

 
 
Zodpovídá: Mgr. Jan Skála
Vytvořeno / změněno: 8.6.2011 / 8.6.2011
Informace vyžadují kontrolu

Počet návštěv: 24031
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu, 20/22, Rue du Commerce, 1000 Brusel Ixelles, Belgie, e-mail: info@vysocina.eu
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek