Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu


 

Malá scéna Horáckého divadla ožije monodramatem Současně

Současně
Devět set padesátou sedmou premiérou Horáckého divadla Jihlava představuje ironické monodrama Jevgenije Griškovece Současně. Text bude vůbec poprvé inscenován v České republice, v režii ředitele Horáckého divadla Jihlava Ondreje Remiáše a v hereckém podání Lukáše Matěje. Divadelní příznivci ho poprvé uvidí ve středu 3. května v 19:30 na Malé scéně.
 

 
 

Remiáše. Ačkoliv se inscenace přesně hodí do záměru rozvíjet Malou scénu a otevřít ji různým žánrům, prvotní impulz k realizaci byl jiný, Ondrej Remiáš vysvětluje: „Inscenace vznikla netradičně nad rámec dramaturgického plánu této sezóny, z určitého vnitřního přetlaku, z potřeby udělat něco navíc a vykřičet se,“ svěřil se Ondrej Remiáš s tím, že celé vyprávění je dokresleno humorem a ironií nad prostými, každodenními životními okamžiky běžného člověka.


Lukáš Matěj je v angažmá v Horáckém divadle od roku 2010. Zkušenost s divadlem jednoho herce má z brněnské JAMU, kde nastudoval hru Škorpion, kterého jste zabil, si k Vám pokaždé najde cestu, kterou posléze hrál i jako člen Divadla Šumperk. Na otázku, zda existují slova, jimiž by se dal popsat pocit herce ocitnuvšího se sám uprostřed jeviště, odpovídá parafrází textu ze hry: „Cítili jste to? Hodina deset v jediném zlomku vteřiny.“

 

O autorovi

Jevgenij Griškovec je rodilý Sibiřan, jeden z nejúspěšnějších a nejpopulárnějších ruských spisovatelů současnosti získal značné renomé jak v Rusku, tak v západní Evropě.


Fotografie ze zkoušky:

Foto

Foto 2

Foto 3

  • Zpráva zpracována z podkladů Horáckého divadla Jihlava
  • Více informací Miroslava Kvíčalová, tel.: 736 528 433, e-mail: kvicalova@hdj.cz
  • Foto: Zdeněk Stejskal, HDJ
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Malá scéna Horáckého divadla ožije monodramatem Současně
 

Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 28.4.2017 / 28.4.2017

Počet návštěv: 6079
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu, 20/22, Rue du Commerce, 1000 Brusel Ixelles, Belgie, e-mail: info@vysocina.eu
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek