Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu


 

Mahlerovské jubileum v Bruselu

Pod názvem Mahlerovské jubileum v Bruselu proběhl slavnostní koncert v rámci oslav 150. výročí narození Gustava Mahlera. Tento světoznámý hudební skladatel a dirigent se narodil 7. července 1860 na Vysočině v obci Kaliště u Humpolce, a své dětství a mládí prožil v Jihlavě.
 

 
 

Slavnostní koncert se uskutečnil 13. května 2010 v prostorách Českého centra v Bruselu. Během večera zazněla vedle skladeb P. Mascagniho, A. Dvořáka, G. Rossiniho a W. Mozarta i Mahlerova Píseň o mrtvých dětech (Kindertotenlieder). Přední českou mezzosopranistku Barboru Poláškovou doprovodila na klavír Irina Roměnská. Akci spolupořádalo České centrum Brusel, Mahler 2000 – společnost Gustava Mahlera, statutární město Jihlava a kraj Vysočina pod záštitou prezidenta ČR Václava Klause, hejtmana kraje Vysočina MUDr. Jiřího Běhounka a primátora Jihlavy Ing. Jaroslava Vymazala.

 

Jedním z vrcholů oslav Mahlerova jubilea bude, vedle řady koncertů a dalších doprovodných akcí, i odhalení sochy Gustava Mahlera od prof. Jana Koblasy na místě nacisty vypálené synagogy v Jihlavě. Bližší informace o průběhu oslav je možné nalézt na stránkách http://www.mahler2000.cz/

 

Mahlerovské jubileum v Bruselu

 
 
Zodpovídá: Mgr. Josef Kodet
Vytvořeno / změněno: 20.5.2010 / 20.5.2010
Informace vyžadují kontrolu

Počet návštěv: 32530
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu, 20/22, Rue du Commerce, 1000 Brusel Ixelles, Belgie, e-mail: info@vysocina.eu
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek