Cesta: Titulní stránka > Zahraniční vztahy > Mezinárodní projekty OI > Ukončené projekty


 

LORIS 2009

Mezinárodní konference LORIS.
 

 
 

V rámci programu dvanáctého ročníku konference Internet ve státní správě a samosprávě se v Aldisu v Hradci Králové konala ve dnech 6. – 7.4.2009 i mezinárodní konference LORIS, jejímž hlavním organizátorem byl kraj Vysočina (konference byla spolufinancována Evropskou Komisí v rámci programu Town Twinning). Tradičně se zde setkali zástupci twinningových měst Evropské iniciativi i2010. Hlavními body dvoudenního programu byla témata jako rozvoj egovernmentu na lokální a regionální úrovni, využívání EU zdrojů pro spolufinancování ICT projektů, rozvoj eTurismu, town-twinning a networking. Konference opět významně přispěla k intenzivní spolupráci mezi twinningovými městy a regiony z celé Evropy – účast si nenechali ujít ani zástupci Hlavního města Praha, Hradce Králové, Brna, Ostravy, Českých Budějovic nebo kraje Vysočina.

 

"Mezinárodní konference LORIS je každoročně jedinečnou příležitostí především k výměně mezinárodních zkušeností," řekl Jiří Běhounek, hejtman kraje Vysočina. "Jako nejdůležitější považuji skutečnost, že zástupci veřejné správy mohou diskutovat v detailu úspěšné projekty i možné problémy, které se mohou objevit v rámci implementace informačních technologií v jednotlivých městech či regionech. Jsem také rád, že v rámci tohoto mezinárodního srovnání má Kraj Vysočina docela dobrou pozici."Většina účastníků mezinárodní konference LORIS 2009 se objevila v Hradci Králové již v průběhu neděle a zúčastnili se tak odpoledního workshopu (E-government Expert Forum) pořádaného asociací SPIS, ve večerních hodinách se pak zúčastnili společenského večera. Pondělí, první oficiální den konference, byl plný seminářů, prezentací a workshopů, v průběhu večerního slavnostního programu účastníci čekali s napětím na vyhlášení výsledků mezinárodní soutěže EuroCrest o nejlepší internetové stránky měst, obcí a regionů v Evropě nebo výsledky další mezinárodní soutěže JuniorErb. Během úterý měli možnost setkat se s kolegy z více než 20 zemí EU. Po ukončení úterního ranního pracovního programu  byla mezinárodní konference LORIS oficiálně ukončena.

 

EU - Loris 2

 

 

 

Triada

 

 

Český Zavináč

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • LORIS 2009
 

Zodpovídá: Ing. Martina Rojková
Vytvořeno / změněno: 8.12.2010 / 8.12.2010
Informace vyžadují kontrolu

Počet návštěv: 23581
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 13.00–16.00, středa: 8.00–11.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek