Cesta: Titulní stránka > Informační technologie


 

Loňský přebytek hospodaření Kraje Vysočina pomůže biatlonu, silnicím i stavbám

peníze, ilustrační foto
Loňské hospodaření Kraje Vysočina skončilo podle předběžného odhadu Vladimíra Novotného, náměstka hejtmana pro oblast financí přebytkem mezi 700 až 800 miliony korun, a to i díky vyšším příjmům z daní. „První návrh na rozdělení části disponibilního zůstatku počítá s podporou grantových programů, na které bude uvolněno 45 milionů korun,“ informoval na tiskové konferenci Kraje Vysočina náměstek hejtmana Vladimír Novotný. Další tři miliony by měl získat Sportovní klub v Novém Městě na Moravě, pořadatel únorového Světového poháru v biatlonu na částečné organizační a technické zajištění Světového poháru v biatlonu 2015.
 

 
 

Největší částka z přebytku hospodaření Kraje Vysočina, přes 300 milionů, padne na úhradu starších závazků. "Většinou na projekty, které nebyly dokončené v minulém roce. Jedná se např. o rekonstrukci vytápění Střední školy stavební Třebíč, demolici a výstavbu pavilonů Střední půmyslové školy Třebíč vč. přístavby nové tělocvičny nebo rekonstrukci pavilonu interny Nemocnice Jihlava, " upřesnil náměstek. Dalších 150 milionů by mělo být převedeno do Fondu strategických rezerv, z něho kraj například  financuje evropské projekty.

Krajští zastupitelé budou o dělení první části loňského přebytku rozhodovat 27. ledna. Pokud návrh rady schválí, mělo by i tak kraji z loňska na účtech ještě zůstat nerozdělených kolem 300 milionů Kč. Z nich by mohlo jít v rámci dalšího rozhodování 100 milionů do oprav silnic, doplnil Novotný. Rozdělení posledních peněz zbývajících z loňska bude projednáno se závěrečným účtem kraje nejpozději v červnu.

Za minulý rok kraj očekává celkové příjmy na úrovni deseti miliard. V rozpočtu původně počítal s daňovými příjmy 3,294 miliardy Kč, konečná částka je vyšší o půl miliardy.

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Loňský přebytek hospodaření Kraje Vysočina pomůže biatlonu, silnicím i stavbám
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 21.1.2015 / 21.1.2015

Počet návštěv: 6845
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek