Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2021 > Duben


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
 

Libor Fasora: Naše škola jako jediná na Vysočině získala titul eTwinningová škola

Libor Fasora: Naše škola jako jediná na Vysočině získala titul eTwinningová škola
Na konci března získala Obchodní akademie, Vyšší odborná škola zdravotnická a Střední zdravotnická škola, Střední odborná škola služeb a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Jihlava titul eTwinningová škola. Certifikát byl udělen na základě splnění celé řady náročných kritérií týkajících se nejen aktivit studentů a učitelů v mezinárodním programu eTwinning, ale také kritérií z oblasti bezpečnosti na internetu. Tento titul je školám přiznán za jejich odhodlané zapojení do eTwinningu, přičemž se zohledňuje to, jak je eTwinning začleněn do politiky a postupů školy a jaké příležitosti dává k profesnímu rozvoji učitelů. Tyto školy jsou uznávány jako vůdčí instituce, které hledají další příležitosti pro rozvoj školy.
 

 
 

A co je vlastně  eTwinning? Je to platforma, díky které mohou zaměstnanci škol z evropských zemí vzájemně spolupracovat, zapojovat se do projektů a sdílet tak své nápady. eTwinning je největší komunita škol v Evropě, která funguje jako hlavní aktivita e-learningového programu Evropské komise a od roku 2014 je nedílnou součástí Erasmus+, programu Evropské komise pro vzdělávání, odbornou přípravu, mládež a sport.


Titul eTwinningová škola je udělován těm, kteří splnili kritéria v oblasti e-bezpečnosti, inovativních a tvůrčích přístupů k pedagogice, digitálních postupů a také podpory společného učení členů pedagogického sboru a žáků. Letos ho získalo 2923 škol v celé Evropě, v České republice to bylo 9 škol. Na Vysočině byla krajská střední škola jediná.  Na evropské úrovni se tyto školy těší uznání jako vzory v práci s eTwinningem a tvoří síť škol, které udávají trend a jsou inspirací pro ostatní. Studenty motivuje k lepším výkonům v oblasti výuky cizích jazyků a dalších školních předmětů, ale učí je i týmové spolupráci a práci v projektech. O programu eTwinning se více můžete dozvědět na webových stránkách: https://www.etwinning.net/cz/pub/index.htm. 


Jihlavská střední škola pracuje v eTwinningu teprve tři roky a během této krátké doby se studenti zapojili do několika projektů. „I v tomto školním roce jsme velmi aktivní a ani covidová doba nezastavila naši společnou práci a úsilí. Nejvíce práce je vidět za studenty španělštiny, kteří pod vedením Simony Zatočilové prošli několika projekty. Kromě nových dovedností, zdokonalování se ve španělštině a IT znalostech, se dozvěděli mnohé zajímavosti od svých nových kamarádů z celé Evropy. Pracovali například se studenty z Norska, Finska, Francie, Německa, Itálie a samozřejmě Španělska.,“ vyjmenovává ředitel školy Libor Fasora a dodává, že kromě evropských certifikátů kvality získal jeden projekt Národní cenu eTwinning.


Právě toto ocenění bylo jednou z podmínek pro získání titulu eTwinningová škola. Také další kritérium pro získání certifikátu bylo letos splněno. „Ve škole musí pracovat více učitelů na této platformě a díky zapojení dalších kolegů se to podařilo. A tak první projekty vznikají pod vedením Soni Havlíkové a Drahuše Klusáčková a  také Marcela Šlapalová hledá partnery pro své studenty.  Veliký dík patří našim studentům, jejich nadšení, píli a kreativitě, děkujeme,“ uzavírá ředitel Fasora.


Aktivity studentů v eTwinningu jsou pravidelně představovány na školních webových stránkách www.ozs-ji.cz.


e-twinning

e-twinning

  • Více informací Obchodní akademie, Vyšší odborná škola zdravotnická a Střední zdravotnická škola, Střední odborná škola služeb a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Jihlava
  • zpráva převzata

 

Odkazy

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 14.4.2021 / 14.4.2021

Počet návštěv: 927
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies