Cesta: Titulní stránka > Pavel Franěk - 1. náměstek hejtmana Kraje Vysočina


 

Letošní spolupráce se Zakarpatím odstartovala

Letošní spolupráce se Zakarpatím odstartovala
Oprava střechy v obci Dubrivka, nový systém ústředního vytápění ambulance ve Vrchní Vorotě, nebo pokračující podpora výuky českého jazyka na základních školách, užhorodské univerzitě a nově na univerzitě v Mukačevu, to je jen krátký výčet navrhovaných projektů pro rok 2020, které Kraj Vysočina připravuje se svým partnerským regionem – Zakarpatskou oblastí Ukrajiny. Při pracovní cestě většiny členů stálé komise na Zakarpatí v závěru minulého týdne se podařilo ve shodě se zástupci vedení Zakarpatské oblasti Ukrajiny vytipovat 11 investičních projektů rekonstrukcí školních a zdravotnických budov i dalších 12 projektů pokračující výměny zkušeností nejen v oblasti školství, zdravotnictví, sociálních služeb, lesnictví, péče o krajinu, ale také v práci policie a hasičů.
 

 
 

„Nyní máme konkrétní soupis pečlivě vybraných projektů připraven na program Stálé komise a následně na jednání Zastupitelstva Kraje Vysočina. V případě schválení zastupitelstvem kraje už nic nebrání pustit se do jejich realizace. Za celou dobu třináctileté spolupráce dbáme na rovnoměrnou podporu celého území Zakarpatské oblasti, přičemž investice směrují jen do budov sloužících široké veřejnosti. Financování je zajištěno z poloviny Krajem Vysočina a z poloviny ukrajinskou stranou,“ říká Zdeněk Kadlec, ředitel krajského úřadu a ředitel fondu ViZa.

 

Dobročinný fond ViZa byl založen právě pro zajištění finančních transferů na Ukrajinu. Přispívá do něj Kraj Vysočina i Zakarpatská oblast Ukrajiny a jsou z něho financovány veškeré projekty partnerské spolupráce. Od roku 2007 bylo realizováno přes 200 projektů. K partnerství se postupně připojují i města na Vysočině, Jihlava–Užhorod, Pelhřimov–Mukačevo, TřebíčRachiv, Žďár nad SázavouChust, Nové Město na Moravě–Mižhirja, Chotěboř–Tjačiv, i nově TelčPoljana. Meziregionální spolupráce Kraje Vysočina a Zakarpatí je také oficiální částí spolupráce Ukrajiny a České republiky.


viza

viza

viza

viza

viza

viza

viza

viza

  • tisk@kr-vysocina.cz 
 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 27.1.2020 / 27.1.2020

Počet návštěv: 3009
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek