Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

Letošní Letní školu v Kraji Vysočina absolvovalo přes 1100 seniorů

Letní škola seniorů
Třetí ročník úspěšného projektu Letní škola seniorů v Kraji Vysočina nabídl pět přednášek v devíti městech Vysočiny. Za více než dva měsíce se tematických setkání zúčastnilo více než 1100 seniorů z celé Vysočiny. „Největší zájem byl o přednášky o zdraví, paměti a zahradě. Senioři měli řadu doplňujících dotazů a témata je velmi zajímala,“ prozradil radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a prorodinné politiky Petr Krčál.
 

 
 

Největší návštěvnost zaznamenala překvapivě nejmenší obec Číměř, kde na počet obyvatel obce (199) přišlo na každou přednášku přibližně 20 seniorů. Vysoká návštěvnost potěšila také ve Velké Bíteši nebo v Třebíči, kam chodilo na přednášky mezi čtyřiceti až padesáti účastníky. Také v ostatních městech v Brtnici, Třešti, Měříně, Humpolci, Ždírci nad Doubravou i v Pacově se těšili z dobré účasti a kladného hodnocení přednášek seniory.

 

První ročník Letní školy seniorů se v roce 2014 uskutečnil v rámci projektu Aktivní seniorská politika Vysočina – Dolní Rakousko a v následujících letech pokračuje pod hlavičkou projektu Na pomoc seniorům Kraje Vysočina. Navazuje na dobrou tradici vzdělávání seniorů v rámci Univerzity třetího věku, která se koná ve spolupráci s Vysokou školou polytechnickou Jihlava nejen v krajském městě, ale i v domovech pro seniory. „Za posledních pět let jsme univerzitní vzdělání zahájili ve všech pěti okresních městech. Letošní novinkou je, že vzhledem k rekonstrukci Domova pro seniory na Husově ulici v Havlíčkově Brodě se univerzitní výuka přesouvá do Domova pro seniory na Reynkově ulici. Tady bude 4. října začínat zajímavý kurz psychologie a arteterapie pod vedení Lucie Polákové,“ přiblížila Táňa Křížová z odboru sociálních věcí Krajského úřadu Kraje Vysočina, která má vzdělávání seniorů na starosti.


Také v ostatních městech se připravují zajímavá studijní témata. Například v Třebíči se od tohoto týdne zabývají Zdravým životním stylem seniorů, ve Žďáře nad Sázavou od počátku září studují Dějiny umění v Evropě, ve Velkém Meziříčí začínají s Naukami o planetě Zemi 6. října a v Pelhřimově od 14. září čeká studenty Zdravý životní styl seniorů. „Velmi zajímavá témata, zkušení lektoři a zájem seniorů dělá z tohoto vzdělání skvěle strávený čas zúčastněných,“ pochvaluje si radní Petr Krčál. Více informací o univerzitě je možné nalézt zde.

 

Vzdělávání seniorů se na Vysočině věnuje mnoho aktivit. Kraj Vysočina je v této oblasti hodně aktivní a nejrůznější přednášky pořádají také Senior Pointy v Jihlavě, Třebíči, Havlíčkově Brodě, Pelhřimově a Žďáru nad Sázavou. Přednášky, poradny, besedy, ale také cvičení nebo rukodělná tvoření jsou zdarma a jejich program je možné najít na webových nebo facebookových stránkách příslušných měst.

  • Táňa Křížová
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.: 564 602 811, e-mail: krizova.t°kr-vysocina.cz
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Letošní Letní školu v Kraji Vysočina absolvovalo přes 1100 seniorů
 

Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 8.9.2016 / 8.9.2016

Počet návštěv: 3045
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek