Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

Letošní Dny otevřených ateliérů na Vysočině jsou téměř připraveny

Na Vysočině se připravují už potřetí Dny otevřených ateliérů
Pět desítek ze sto sedmdesáti vystavujících výtvarníků a uměleckých řemeslníků z celého regionu se setkalo ve čtvrtek večer v budově Krajského úřadu při slavnostním zahájení letošních Dnů otevřených ateliérů na Vysočině. Ty se u nás konají již po šesté, letos konkrétně o víkendu 1. a 2. října. „Na Vysočině navštívilo v minulém roce 160 zapojených ateliérů více než deset tisíc osob, což je dosavadní rekord, který potvrzuje, že o uměleckou a řemeslnou tvorbu je zájem a otevřené ateliéry má smysl pořádat i nadále,“ říká Jiří Jedlička, ředitel Muzea Vysočiny Havlíčkův Brod, které akci z pověření Kraje Vysočina organizačně zabezpečuje.
 

 
 

Zhruba třetina ze 173 vystavujících ateliérů a galerií se do akce zapojí v tomto roce po prvé, Například malířka Jaroslava Pokorná ze Sedlejova, nebo textilní výtvarnice Alice Trojanová z Velkého Meziříčí, která se představí v ateliéru kolegyně Jany Mikyskové.  Sama akce inspiruje tvůrce k dalším aktivitám. Skupina dvanácti výtvarníků z velkomeziříčska se tak představí společnou prezentací ve výstavní síni zdejšího Jupiter klubu.


Kraj Vysočina podporuje nejen konání Dnů otevřených ateliérů, ale ve městech regionu nyní organizuje příbuzný Minifestival řemesel. „Důvodem je propagace řemesel jako takových. I uměleckých řemesel. Mnohá z nich mizí a stávají se kuriozitami. Chceme řemesla popularizovat, mimo jiné i mezi mladou generací, která se rozhoduje o svém budoucím povolání a možná i inspirovat jejich rodiče, když se rozhodují, jakým oborům by se měli jejich potomci věnovat. Uvedla radní Kraje Vysočina Marie Kružíková, která nad akcí převzala záštitu. Dodala také, že i ona s rodinou pravidelně navštěvuje některé z otevřených ateliérů. 


Čtvrtečního zahájení se zúčastnila také delegace ze sousedního Jihomoravského kraje.  Tamní radní krajský radní pro oblast kultury Jiří Němec pozval tvůrce z Vysočiny na návštěvu jejich Dnů otevřených ateliérů, které se konají o víkendu 24. a 25. září. O týden dříve se akce uskuteční také v Jihočeském kraji a týden po Vysočině, tedy 15. a 16. října, mohou zájemci navštívit dílny v partnerském regionu Dolního Rakouska.


Bližší informace o akci a otevřených ateliérech najdou zájemci na  internetových stránkách www.vysocina-kultura.cz a v informačních brožurách, které jsou k dispozici v označených Informačních místech Dnů otevřených ateliérů – v Muzeu Vysočiny Jihlava a Oblastní galerii Vysočiny v Jihlavě, v Muzeu Vysočiny Pelhřimov, v Muzeu Vysočiny Havlíčkův Brod, v Horácké galerii v Novém Městě na Moravě a v Muzeu Vysočiny Třebíč. Dále pak v Městském muzeu v Choteboři a Galerii Doubravka ve Ždírci nad Doubravou. Brožury budou distribuovány také v Turistických informačních centrech a městských knihovnách v Kraji Vysočina.


Fotodokumentace ze setkání iniciátorů Otevřených ateliérů

Otevřené ateliéryOtevřené ateliéryoteOtevřené ateliéryOtevřené ateliéry


  • Aktuální informace sledujte na www.vysocina-kultura.cz
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Letošní Dny otevřených ateliérů na Vysočině jsou téměř připraveny
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 9.9.2016 / 9.9.2016

Počet návštěv: 3552
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek