Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21


 

Letní dovádění jde do finále. Poslední zastávkou bude Strážek

Letní dovádění jde do finále. Poslední zastávkou bude Strážek
Ve Strážku na Žďársku se o nadcházejícím víkendu uskuteční poslední díl letošní letní tour Kraje Vysočina. Takzvané Letní dovádění s Vysočinou se konalo na osmi místech Vysočiny a zavítalo do každého z pěti okresů kraje. Lidé se bavili od Hrotovic po Novou Cerekev. „Druhý ročník přinesl několik nej. Ať už šlo o počet návštěvníků, přijatých žádostí na slevový pas či programovou nabídku. Letní dovádění se stalo vyhledávanou akcí,“ přibližuje radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál. Při jednotlivých zastaveních byly vedle Rodinných a Senior pasů propagovány regionální produkty, otázka péče o zdraví a s tím související téma aktivního životního stylu.
 

 
 

Pořádání tour se řadí mezi četné aktivity prorodinné politiky Kraje Vysočina. „Jde o volnočasovou aktivitu, prostřednictvím které jsme lidem nablízku, diskutujeme s nimi, dbáme jejich názorů. Jakýmsi bonusem je nabídka regionálních potravin,“ poznamenává radní Krčál. Stejně jako v uplynulém roce bylo pro návštěvníky připraveno grilované maso, vychlazené pivo a limonády z Vysočiny. Novinkou pak byl stánek Domova bez zámku, kde jeho klienti servírovali kávu a palačinky. „Nečekali jsme takový zájem, o to víc nás těší účast v rámci této rodinné šnůřy,“ říká Alena Brožková, ředitelka Domova bez zámku.

 

Vedle toho nabídlo Letní dovádění spoustu zábavy. Pro děti byla připravena řada soutěží a atrakcí jako laserová střelnice, malování na obličej či animační programy s moderátorem celého odpoledne Milanem Řezníčkem. Novinkou byla dětská sportovní dráha. K poslechu a tanci hrála hudební skupina, nechyběla taneční vystoupení, speciální host či volba Miss Letní dovádění. Kdo chtěl, mohl si změřit krevní tlak a zkonzultovat možnosti péče o své zdraví.

 

Před nedělní tečkou jsou všichni zváni na tradiční setkání na Šiklově mlýně. V sobotu 23. srpna se tu koná Velký rodinný den, jehož program je zaměřen nejen na rodiny s dětmi, ale také na seniory.

 

Více na:  http://www.kr-vysocina.cz/rodinne-a-senior-pasy-na-divokem-zapade/d-4060183/p1=1013

 

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 21.8.2014 / 21.8.2014

Počet návštěv: 10192
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies