Cesta: Titulní stránka > Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina > Osobnosti oceněné kamennou medailí


 

Ladislav Slonek

Ladislav Slonek
Oceněn v roce 2014
 

 
 

Ladislav Slonek si vedle svého rozsáhlého odborného působení v oboru dřevařství připsal zásluhy o nebývalý rozvoj novoměstského sportu, který vyvrcholil mistrovstvím světa v biatlonu.Vědecký pracovník, vysokoškolský pedagog, dlouholetý děkan Lesnické a dřevařské fakulty Mendelovy zemědělské a lesnické univerzity v Brně, ale také dlouholetý předseda SK Nové Město na Moravě. To je jen velmi zjednodušený pohled na nesčetné aktivity, kterými se Ladislav Slonek zapsal do všeobecného povědomí a kterým zasvětil svůj život.

Po rozdělení federace se mu jako prvnímu podařilo na českých vysokých školách prosadit studijní program dřevařského inženýrství. Jeho budování věnoval maximální úsilí. Obklopil se schopnými spolupracovníky a trpělivě krok za krokem pomáhal zajišťovat provozní podmínky pro existenci dřevařského směru na brněnské fakultě.

Působí nebo působil ve vědeckých radách fakult v Praze, ve Zvolenu a v Brně, jako člen akreditační komise na Slovensku, na ministerstvu průmyslu a obchodu, ministerstvu zemědělství, jako vedoucí konzultačního střediska univerzity a v dalších odborných orgánech. Aktivní je i na mezinárodní úrovni – přednášel na univerzitě v Madridu, na Aristotle University v Řecku, na univerzitě v Stellenbosch v Jihoafrické republice a dalších místech. Na svém kontě má bohatou publikační činnost.

Ladislav Slonek byl po dlouhá léta předsedou Sportovního klubu v Novém Městě na Moravě. Za jeho vedení zažil novoměstský sportovní areál zatím největší rozvoj a rozmach ve své historii. Do Nového Města se podařilo přivést nejen špičky běžeckého lyžování a podržet na výsluní závody Zlatá lyže, ale do areálu si našla cestu i horská cyklistika a veleúspěšné biatlonové závody. Uspořádat mistrovství světa v biatlonu by bez předcházejících úspěšných závodů nebylo myslitelné.

Ladislav Slonek se vždy uměl obklopit úspěšnými a schopnými lidmi, uměl je nadchnout pro dobrou věc a vždy věřil, že atraktivní závody mohou mít dobrou adresu na Vysočině. Přestože již sportovní klub nevede, je stále jeho velice aktivním členem. MS v biatlonu bylo symbolickým oceněním jeho dlouholeté práce, kterou pro Kraj Vysočina nezištně vykonal. Patří mezi regionální patrioty, sportovní srdcaře a obrovské osobnosti.


Ladislav Slonek

 

 
 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 25.1.2016 / 25.1.2016

Počet návštěv: 8016
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies