Cesta: Titulní stránka > Ředitel Krajského úřadu


 

Laboratoře jsou schopny nově vyšetřit na COVID až 1200 vzorků z Vysočiny denně

Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek na dnešek opět svolal jednání Krizového štábu Kraje Vysočina. S ohledem na současnou epidemiologickou situaci bylo nutné, aby Nemocnice Jihlava a postupně i Nemocnice Nové Město na Moravě začaly odkládat neplánovanou operativu a preventivně byla připravena další lůžka pro pacienty s těžším průběhem COVID vyžadující intenzivnější péči.
 

 
 
  • Krajští hygienici hlásí o 781 případů COVID pozitivních více než v minulém týdnu. Aktuálně je v regionu 1592 nevyléčených, v okresech Pelhřimov a Třebíč už hygienici začínají mluvit o počínajícím komunitním přenosu, dobrá zpráva je, že v regionu nejsou velká ohniska COVID.
  • Současná kapacita laboratoří pro odběry na COVID uskutečněné na Vysočině je nově až 1200 vzorků.
  • Ministerstvo financí odmítá krajům poskytnout jednotlivě 10 miliónů korun jako rezervu pro nutné výdaje v době, kdy nejsou funkční krajská zastupitelstva a nemá tak kdo schválit případné nezbytné přesuny krajských financí
  • Během dnešního dne měla proběhnout první část předání respirátorů určených pro všechny druhy škol a školských zařízení na Vysočině. Rozpis dodávky mezi 513 organizací byl součástí dodávky ochranného materiálu zaslaného ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. Distribuce v rámci Vysočiny bude probíhat silami pracovníků Krajského úřadu Kraje Vysočina v součinnosti s Hasičským záchranným sborem Kraje Vysočina. O distribuci nebo možnosti vyzvednutí si přiděleného ochranného materiálu budou školy mailem informovány.
  • Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek pověřil vedení krajského úřadu, aby se připravilo na případné znovuomezení úředních hodin pro veřejnost. Pokud si to vyžádá epidemiologická situace, přistoupí krajský úřad k redukci úředních hodin pravděpodobně na dva dny v týdnu, na pondělí a středu. O termínu změn prozatím není rozhodnuto.
  • Dnes probíhá druhé kolo senátních voleb pro obvody č. 15 Pelhřimov a č. 51 Žďár nad Sázavou, hlasovat z vozidla mohou spoluobčané v karanténě a izolaci. K dnešnímu dni nebyla Krajskou hygienickou stanicí se sídlem v Jihlavě v žádném pobytovém zařízení v regionu nařízena plošná karanténa, zítra tedy nebude nutné aktivovat volební komise pro volbu do zvláštní volební schránky v těchto zařízení. Prozatím dvě komise budou připraveny na výjezd opět v pátek, kdy mohou do zvláštní volební schránky volit lidé v karanténě a izolaci bez možnosti využít drive-in. Krajský úřad Kraje Vysočina přijal jediný požadavek na početnější volbu z jedné adresy sociálního zařízení v okrese Žďár nad Sázavou.

 


  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Laboratoře jsou schopny nově vyšetřit na COVID až 1200 vzorků z Vysočiny denně
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 7.10.2020 / 7.10.2020

Počet návštěv: 753
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek