Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina


 

Kulturní putování Vysočinou a rekordy v Pelhřimově

Kulturní putování Vysočinou a rekordy v Pelhřimově
Další zastávkou kulturního Putování Vysočinou z cyklu Vysočina fandí kultuře byl 8. června 2012 Pelhřimov. Jako součást už tradičního Galavečera kuriozit a v rámci festivalu Pelhřimov – město rekordů vystoupil Karel Gott revival a skupina Christmass brass band. Mezi pokořiteli rekordů a milovníky extrémů všeho druhu nechyběli kulturní krajánci a veřejnost se mohla bavit u scének, písní a grotesek s Tomášem Matonohou, Pavlem Liškou, Josefem Poláškem a Markem Danielem. V Pelhřimově se sešli lidé, kteří umí být sami sebou a jak tvrdí pořadatelé festivalu, žijí na plné pecky.
 

 
 

Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek v rámci večerního galaprogramu uvedl do Rekordmanské síně slávy fenomenální sportovkyni a legendu v hodu oštěpem Danu Zátopkovou a im Memoriam i jejího manžela čtyřnásobného atletického vítěze olympijských her, jednoho z největších atletů všech dob Emila Zátopka. Cenu v jejich zastoupení převzala legendární běžkyně Jarmila Kratochvílová.

V rámci programu 22. Ročníku pelhřimovského festivalu rekordů byla vyhlášena cena Kuriozita roku, kterou získala tzv. vytrvalostní loutková animace členů umělecké skupiny Kreus. Po dobu 42 hodin dokázali animovat tři loutky v běhu. Punc originality nechyběl ani při vyhlášení kategorie Charitativní rekord roku. V tomto případě porota ocenila nejvíce bačkůrek a ponožtiček pro nedonošené děti na jedné prádelní šňůře. Za rekordem stojí Sdružení  rodičů a přátel nedonošených dětí NEDOKLUBKO.

 

Jeden z prvních rekordů, který byl pokořen v rámci letošního festivalu rekordů na pelhřimovském náměstí shluk nejvíce lidí s páskou přes oči, který byl určen pro nadační fond nevidomých Světluška. Svou účastí jej podpořila i Aneta Langerová.

 

Další zastavení kulturního Putování Vysočinou je naplánováno už příští víkend 17. Června 2012 ve Žďáře nad Sázavou. Pod korunami stromů nádvoří Zámku Kinských vystoupí v rámci Festivalu dechových hudeb Vysočiny 2012 např. SILVANKA – dechová hudba studentů vysokých škol v Brně nebo Dechová hudba Horané z Rokytnice nad Rokytnou.

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Kulturní putování Vysočinou a rekordy v Pelhřimově
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 11.6.2012 / 11.6.2012

Počet návštěv: 5462
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek