Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport


 

Kruhová křižovatka ve Štokách zvýší bezpečnost provozu v obci

Štoky
Zásadní změnu uspořádání a organizace dopravy v centru městyse Štoky (okr. Havlíčkův Brod) představuje nový kruhový objezd. Vedle jeho užitné hodnoty a zásadního dopadu na zvýšení bezpečnosti v kritickém místě křížení místních komunikací se silnicí II/348 dostala obec i novou dominantu. Součástí kruhové křižovatky je i impozantní trojsoší ženských pískovcových figur v nadživotním měřítku, které obec pojmenovala TROJCESTÍ.
 

 
 

Projekt kruhového objezdu se podařilo skloubit s výstavbou dešťové kanalizace, chodníků, potřebných parkovacích míst, veřejného osvětlení a bezpečných přechodů. Na stavební práce za 13,2 mil. korun okamžitě navázaly sadové úpravy, které si prováděla obec sama. Náročné přebudování křižovatky začalo v září loňského roku a letos koncem května byla stavba předána do zkušebního provozu.

 

Celá stavba je příkladem propojení dopravní stavby, zahradní architektury a uměleckého díla v jeden celek. Kompozici středu kruhové křižovatky totiž dominuje pískovcové trojsoší figur v nadživotním měřítku umístěných zády k sobě. Ženské figury z dílny patriota Vysočina akademického sochaře Radomíra Dvořáka mají stejné proporce. Každá však zaujímá jinou pozici – fyzickou, sociální i duchovní. Na sokly z pohledového betonu navazují řady starých kamenných silničních patníků, které připomínají slávu a důstojnost starých silnic.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 

Kruhová křižovatka ve Štokách zvýší bezpečnost provozu v obci

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Kruhová křižovatka ve Štokách zvýší bezpečnost provozu v obci
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 18.6.2010 / 18.6.2010

Počet návštěv: 9611
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek