Cesta: Titulní stránka > Roman Fabeš - náměstek hejtmana Kraje Vysočina > Tiskové zprávy


 

Krizový štáb Kraje Vysočina: Nemocnost řidičů se podepisuje na výpadcích autobusových linek, odběrová místa navyšují kapacity

 

 
 

 

-          Informace Krajské hygienické stanice se sídlem v Jihlavě: situace v regionu se oproti minulému týdnu zhoršila, incidence je nyní 599 na 100 tisíc obyvatel, nejhorší situace přetrvává v okrese Pelhřimov, očekává se rychlý denní nárůst pozitivních případů.

-          Nemocnice zřizované Krajem Vysočina hlásí pokles covid hospitalizovaných na odděleních JIP a UPV, výjimkou je Nemocnice Pelhřimov, která jako nejmenší z krajských nemocnic disponuje menším počtem specializovaných lůžek. Nemocnice v regionu dle možností spouští plánovanou operativu.

-          Armáda ČR nyní pomáhá už jen v Nemocnici Havlíčkův Brod, na covid oddělení zde bude k dispozici dvojice vojáků maximálně do konce ledna nebo po dobu naplněnosti covidové jednotky. Krajská hygienická stanice má možnost využít na vyžádání dva mobilní odběrové týmy, které po jejím uvážení mohou případně pomoci v regionu při odběru vzorků k testování.

-          Kapacity pro PCR testování na odběrových místech zřizovaných nemocnicemi Kraje Vysočina a spolupracujících subjektů jsou k dnešnímu dni na 2350 odběrech s přiměřenou rezervou. Jen na Žďársku klienti musí na termín testování čekat, volné termíny aktuálně nabízí sousední Nemocnice Nové Město na Moravě. Oproti minulému týdnu se v regionu nyní provádí o 1000 PCR odběrů více.

-          Z důvodu vysoké nemocnosti řidičů dopravních společností zajišťujících pro Kraj Vysočina základní dopravní obslužnost, dochází v tomto týdnu k výpadkům některých autobusových linek. Problém nastal především na Havlíčkobrodsku, ke není nárazově možné zajistit obslužnost na jednotlivých linkách. Výpadky linek jsou mimo jiné zveřejňovány na FB profilu Kraje Vysočina, na stránkách dopravců a informace pomáhají sdílet i města a obce na trase neodjeté linky. Do dnešního dne se jednalo o výpadky nižší jak deset linek z celkového počtu cca 4500 linek dopravců. S ohledem na situaci v ostatních krajích lze předpokládat, že linek bez obsloužení bude v čase přibývat.

-          Krajské nemocnice prostřednictvím krajského krizového štábu žádají ÚKŠ o stanovisko, jak dále postupovat se zásobami monoklonálních látek, které nelze na léčbu dalších mutací použít.

-          Dnes provedl Kraj Vysočina další distribuci antigenních testů pro budoucí testování žáků škol v regionu. Školy nyní disponují zásobou, která by měla vystačit (pokud nedojde ke změně) na následující čtyři týdny.  

Další jednání Krizového štábu Kraje Vysočina je svoláno na čtvrtek 27. ledna 2022.


  • tisk@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 20.1.2022 / 20.1.2022

Počet návštěv: 1160
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies