Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2016 > Červenec


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 
 

Křížem krážem Vysočinou na kole. Osmidenní cyklistické putování protne Vysočinu

putování
Třicítka různě zkušených a vytrvalých cyklistů dnes dopoledne odstartovala z jihlavského náměstí do první etapy cyklistického putování Křížem krážem Vysočinou na kole. „První etapu dlouhou 55 kilometrů zakončíme odpoledne v 16 hodin v Moravských Budějovicích, cestou vystoupíme na rozhlednu Mařenka a v cíli je pro nás připravena prohlídka moravskobudějovických Masných krámů,“ popisuje dnešní první trasu ředitel Vysočina Tourism Tomáš Čihák.
 

 
 

Za osm dní ujedou ti, kteří se rozhodli absolvovat celé putování téměř 430 km. „Účast na všech trasách není povinná. Kdokoli si může vybrat jakoukoli trasu, připojit se kdekoli k pelotonu nebo povzbuzovat na trati,“ doplňuje radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková. Mezi účastníky letošního už devátého ročníku jsou nováčci i opakovaně přihlášení. Každý den je kromě trasy cca 50 km dlouhé vedené po vedlejších silnicích připravena i návštěva atraktivního turistického cíle.

 

Řekli o cyklo putování:

Petr Nečas: „Na start se letos postavím podruhé. Těším se, protože navrženou trať ještě nemám najetou a vypadá to, že si užijeme kopce, ale bez nich by to nebyla Vysočina. S přáteli pořádám podobnou cyklistickou akci, která je hodně rodinná a má benefiční charakter.“

 

Milan Krčmář: „Pomyslně jedu v dresu třebíčského Alternátoru. Pojedu pouze část putování, ale budu se na celý peloton těšit při návštěvě našeho ekotechnického centra. K dispozici budou rotopedy pohánějící náš elektromobil, tak uvidíme, kolik budou mít kolegové ještě sil.“

 

Každý z účastníků, který absolvuje alespoň tři etapy, získá odměnu v podobě krajského cyklistického dresu. Zítra čeká na cyklisty putování Křížem krážem Vysočinou na kole trasa z Moravských Budějovic do Velké Bíteše. Start je v 9:00 hodin na budějovickém náměstí. Putování ukončí organizátoři poslední trasou 15. 7. z Třebíče do Dalešic v místním pivovaru.

 

Křížem krážem Vysočina na kole podpořila SKUPINA ČEZ a partnerem je tradičně také Český rozhlas Region. Více informací na www.vysocinounakole.cz.

Křížem krážem

 Křížem krážem

Křížem krážem


  •  tisk@kr-vysocina.cz

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Křížem krážem Vysočinou na kole. Osmidenní cyklistické putování protne Vysočinu
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 8.7.2016 / 8.7.2016

Počet návštěv: 3238
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek