Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele


 

Krčál : Účast ministra práce podtrhla závažnost situace v oblasti financování sociální péče

Ilustrační foto
Osobní účast ministra práce a sociálních věcí Petra Šimerky a jeho náměstka Mariána Hoška na dvoudenním jednání Komise Rady Asociace krajů České republiky pro sociální záležitosti podtrhla závažnost situace v oblasti letošního financování sociálních služeb v krajích. Jednání se uskutečnilo na Vysočině, a to ve Svaté Kateřině u Počátek. Financování sociálních služeb v letošním roce se stalo pro jednotlivé kraje doslova gordickým uzlem, protože s výrazně zkrácenými finančními zdroji z ministerstva práce a sociálních věcí se sociální služby nedají provozovat. V sociálních službách celostátně chybí ještě 1,5 miliardy korun a další prostředky budou krajům chybět s ohledem na zvýšení platů pracovníků v sociální péči. Ani na ty jim totiž stát prostředky neposlal. Mnoho krajů v rámci České republiky tak zvažuje redukci v oblasti sociálních služeb.
 

 
 

Kritická situace v oblasti financování sociální peče je způsobena výpadkem přesahujícím jednu miliardu korun a samozřejmě i hospodářskou krizí, která si prozatím vyžádala mnohem více finančních prostředků na aktivní politiku zaměstnanosti, než ministerstvo práce původně plánovalo, řekl na úvod jednání všem více jak padesáti účastníkům jednání ministr práce a sociálních věcí ČR Petr Šimerka. Ministr Šimerka se před zástupci krajů zavázal, že bude kritickou situaci řešit s ministrem financí Eduardem Janotou. Výsledkem jednání by mělo být dofinancování sociální péče na stavy, které odpovídají současné krizové situaci v ekonomice státního rozpočtu.

 

Dvoudenní jednání Komise Rady Asociace krajů ČR pro sociální záležitosti navštívil i hejtman kraje Vysočina a místopředseda Asociace krajů ČR Jiří Běhounek, který s přítomnými zástupci krajů pro oblast sociální péče  a vedoucími odborů diskutoval o aktuálních problémech financování sociálních služeb  a jeho  vývoji v dalších letech. Zdůraznil důležitost aktivní práce jednotlivých komisí Asociace krajů ČR  v rámci sjednocení postupů při tvorbě dlouhodobých plánů, financování, prorodinné politiky a přístupu k tělesně postiženým a seniorům.

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 4.6.2009 / 4.6.2009

Počet návštěv: 10324
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek