Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport


 

Krajští úředníci opět dobrovolničí

Krajští úředníci opět dobrovolničí
To, že dobrovolnictví na Vysočině je hluboce zakořeněné a dobrovolníci jsou důležitou součástí lidské společnosti, jsme se mohli přesvědčit v nedávné době pandemie koronaviru. Samotní úředníci druhým rokem dochází do sociálních zařízení Kraje a tráví s klienty svůj volný čas. Nejinak tomu bylo v uplynulém týdnu, kdy se skupinka 15 úředníků vypravila za pacienty geriatrického oddělení a oddělení následné péče Nemocnice Jihlava, aby zpříjemnila odpoledne ležícím seniorům.
 

 
 

„Byli mezi námi kolegové, kteří se dobrovolnického dne účastnili poprvé. Takže jsme se rozdělili do několika skupinek, a počáteční obavy se rozplynuly během pár minutek“, říká Irena Hambálková z odboru sociálních věcí, která akci připravovala. Počasí lákalo na venkovní posezení, a tak čtyři pacienti strávili odpoledne v altánku před pavilonem F, kde si mohli, při hrnečku dobré kávy, povídat a sdílet své životní příběhy.


Další skupinky dobrovolnic hrály „člověče nezlob se“, anebo navštívily pacienty přímo na pokojích. „Dobrovolnické odpoledne jsem si moc užila, s dobrým pocitem z pomoci lidem, kteří tráví veškerý čas v nemocnici. Svým pozitivním přístupem k životu mě moc inspirovala 95-tiletá paní Milada, která na oddělení leží po úrazu z pádu“, podělila se o své dojmy Lenka Požárová, z odboru sociálních věcí.


„Jsem vděčná, že jsem se mohla připojit k dobrovolnictví. Připomnělo mi to, že nesmíme zapomínat na skupinu lidí, kteří jsou v dnešní době nejvíce zranitelní. Vidět spontánně úsměvy a životní příběhy jsou k nezaplacení. Budu se těšit na další akci, kterou si nenechám ujít“, dodává Katarína Mackaničová, z téhož odboru.


„V nemocnici jsou lidé, kteří tráví celé dny na pokojích, mají různá zdravotní omezení, a je jim dlouhá chvíle. Na tomto oddělení jsme u některých pacientů zavedli canisterapii a další dobrovolníci přichází pravidelně zpívat a hrát na kytaru. Vidím, jak  vždycky pookřejí a vykouzlí úsměv na tváři“, říká koordinátorka dobrovolníků v nemocnici Žofie Vojáčková. 


Již nyní úředníci zvažují další možnosti, jak rozšířit své dobrovolnické činnosti a být tak příkladem pro ostatním kolegy. Jedno je jasné už teď, budou v tom pokračovat, protože to má smysl!


opz

dobrovolníci

dobrovolníci

dobrovolníci

dobrovolníci

  • Irena Hambálková, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz 
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Krajští úředníci opět dobrovolničí
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 8.7.2020 / 8.7.2020

Počet návštěv: 1430
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek