Cesta: Titulní stránka > Informační technologie


 

Krajští cestáři soutěžili o titul

Cestářské rodeo
Letošní ročník Cestářského rodea, což je soutěž profesionálních řidičů zimních sypačů v řidičské všestrannosti, vyhrál Augustýn Voborný z Krajské správy a údržby silnic Vysočiny. Augustýn Voborný je řidičem z povolání na provoze Třebíč a za volantem si letos odbude už sedmnáctou sezónu. Zkušební jízda sypačským speciálem patřila během letošního Cestářského rodea k nejvyhledávanějšímu doprovodnému programu přichystanému silničáři pro veřejnost. Areál Krajské správy a údržby silnic Vysočiny v Jihlavě si prohlédlo přibližně šest stovek lidí.
 

 
 

Cestářské rodeo je soutěž profesionálních řidičů Krajské správy a údržby silnic Vysočiny. Vedle zručnosti a preciznosti ovládání sypačského vozu musí soutěžící projít bezproblémově také zdravovědou. O vítězi rozhoduje nejen celkový čas, ale i počet trestných bodů získaných při projíždění velice náročné dráhy. Nejlépe v letošním roce dopadl Augustýn Voborný z cestmistrovství Náměšť nad Oslavou, druhé místo si vyjel Karel Konečný, host a vítěz obdobné soutěže jihomoravských silničářů a třetí místo si odvezl František Zimola z cestmistrovství Třebíč. "Viděl jsem vyrovnané výkony a o vítězi rozhodla zkušenost a hodně také štěstí. Až takto z blízka si člověk uvědomí, jak náročná je práce profesionálního řidiče," uvedl náměstek hejtmana Libor Joukl.

 

Veřejnost si během Cestářského rodea (19. září 2009) mohla prohlédnout soudobou i historickou techniku krajských silničářů, vyzkoušet si řízení motorových čtyřkolek i šlapacích motokár, simulátor nárazu, prohlédnout si speciální vozidla zdravotnické záchranné služby a hasičského záchranného sboru nebo si vyzkoušet poskytnutí první pomoci s Českým červeným křížem.

 

Organizátoři děkují veřejnosti za přízeň a zároveň se budou opět za rok těšit na viděnou.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 21.9.2009 / 21.9.2009

Počet návštěv: 31722
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek