Cesta: Titulní stránka > Jana Fischerová - náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina


 

Krajským Čtenářem roku 2014 se stala rodina Lukáškových z Třebíčska

Krajským Čtenářem roku 2014 se stala rodina Lukáškových z Třebíčska
V Krajské knihovně Vysočiny v Havlíčkově Brodě se dnes udělovaly ceny Čtenář roku 2014 Kraje Vysočina. Oceněno bylo sedm nejpilnějších čtenářských rodin, které si nejen půjčují nejvíce knížek, ale také se pravidelně účastní akcí pořádaných jednotlivými knihovnami. O vítězství Lukáškových nakonec rozhodl los z rukou krajské radní Marie Kružíkové. V loňském roce byla čtenářská anketa zaměřena na nejlepšího mladého čtenáře do 15 let.
 

 
 

„ Je důležité, aby rodiče vedli své děti k lásce ke knihám, protože knihy jsou nejen nepostradatelným zdrojem informací, ale také podporují fantazii dětí, jejich představivost a rozvíjí slovní zásobu,“ uvedla při slavnostním vyhlášení Marie Kružíková, radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

 

Za celou svoji šestičlennou rodinu převzala ocenění Berenika Lukášková, studentka Katolického gymnázia v Třebíči, která domů kromě jiných dárků přiveze i elektronickou čtečku knih. „Z ceny mám radost a určitě doma najde uplatnění, ale tištěné knize se přesto nic nevyrovná. Navíc klasická kniha je odolná proti nejrůznějším pádům nebo nechtěným politím,“ usmívala se při přebírání ceny Berenika, která má nejraději žánr fantasy, ale líbí se jí také detektivní příběhy a přírodovědné knihy. Poprvé navštívila třebíčskou knihovnu s rodiči a dodnes vzpomíná na nejdůležitější okamžik svého čtenářského života: „Když jsem v první třídě dostala svoji první čtenářskou průkazku, nesla jsem ji domů jako poklad".

 

Ostatní členové rodiny sáhnou v knihovně nejčastěji po Štorchovi, společenských románech nebo humoristických knížkách. Vedle knížek se Lukáškovi pravidelně účastní nejrůznějších akcí, které Městská knihovna v Třebíči pořádá. Brenika ráda chodí na divadelní představení a chce se zapojit i do básnění v ulicích, které se v Třebíči koná už tento pátek.

 

Čtenářské rodiny roku 2014 v Kraji Vysočina:

Jurkovi, Jirsovi

Městská knihovna Chotěboř

Zajíčkovi

Krajská knihovna Vysočiny Havlíčkův Brod

Šarfovi

Městská knihovna Humpolec

Houserovi

Městská knihovna v Kamenici nad Lipou

Karáskovi

Obecní knihovna Kožichovice

Lukáškovi

Městská knihovna Třebíč

Grodlovi

Knihovna Matěje Josefa Sychry Žďár nad Sázavou

 

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 20.3.2014 / 20.3.2014

Počet návštěv: 11210
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies