Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport


 

Krajský úřad třetí v soutěži Úřad roku „Půl na půl“

ilustrační foto
Krajský úřad kraje Vysočina chová respekt k rovným příležitostem. „Genderovou politiku zde nechápeme jen jako vyrovnání šancí pro ženy a muže a slaďování rodinného a pracovního života, ale zabýváme se také začleněním všech dalších zaměstnaneckých skupin, které jsou nějakým způsobem znevýhodněny ve svém pracovním postavení,“ uvedl ředitel krajského úřadu Zdeněk Kadlec. Za respektování těchto nepsasných pravidel získal Krajský úřad kraje Vysočina pomyslnou bronzovou medaili v soutěži Úřad roku „Půl na půl"- respekt k rovným příležitostem vyhlašované již tradičně ministerstvem vnitra a obecně prospěšnou společností Gender Studies
 

 
 

Je to prozatím nejlepší umístění úřadu v soutěži. Postup vpřed je důkazem dobré práce oddělení řízení lidských zdrojů i vedení úřadu. Oceněny byly především aktivity týkající se pracovních podmínek úředníků, např. vytváření a pravidla čerpání sociálního fondu organizace, péče o fyzické i duševní zdraví zaměstnanců, uplatňování principů rovnosti při výběrových řízeních i odměňování, podpora zdravotně znevýhodněných formou příspěvků na nákup kompenzačních pomůcek a prostředků k usnadnění práce, možnost alternativních forem zaměstnávání atd.

 

„K pozitivnímu vnímání našeho úřadu přispěla účast v projektu Gender Fokus, zaměřeném především na města a obce. Tohoto projektu se účastníme společně s kolegy z Dolního Rakouska a Jihočeského kraje“, uvedla Ivana Hanáková Kosourová z krajského úřadu. „Genderová rovnost je zakotvena již ve vizi úřadu,“ dodává s pocitem hrdosti na práci svoji a svých kolegyň a kolegů.

 

Konference, při které byla ocenění předávána, se zúčastnil i ministr vnitra Martin Pecina. Za krajský úřad cenu přebíral ředitel úřadu Zdeněk Kadlec. Ten také přispěl do programu konference prezentací konkrétních opatření realizovaných na půdě jihlavského krajského úřadu.

 

Porota uvítala i zaměření na respekt k rovným příležitostem při rozhodování o různých aktivitách a projektech kraje a jím zřizovaných organizací. Na úspěchu se tak vedle krajského úřadu podílela i samospráva kraje a příspěvkové organizace, zejména ze sociální oblasti a školství.

 

  • tisk@kr-vysocina.z
 

Krajský úřad třetí v soutěži Úřad roku „Půl na půl“

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Krajský úřad třetí v soutěži Úřad roku „Půl na půl“
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 18.6.2010 / 18.6.2010

Počet návštěv: 10677
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek