Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport


 

Krajský úřad kraje Vysočina získal ocenění za péči o duševní zdraví a pohodu na pracovišti

V rámci mezinárodního projektu „Práce v souladu se životem“, který realizuje Státní zdravotní ústav Praha jako České kontaktní Centrum Evropské sítě podpory zdraví na pracovišti pod záštitou Ministerstva zdravotnictví ČR, proběhlo v Kaiserštejnském paláci v Praze slavnostní ocenění nejlepších účastníků evropské soutěže podniků Mental Health at Workplace. Logo za dobré výsledky ve snižování zdravotního rizika zaměstnanců v oblastech podpory duševního zdraví a pohody na pracovišti může od letošního roku používat také Krajský úřad kraje Vysočina. Toto významné ocenění v oblasti podpory zdraví zaměstnanců získal krajský úřad vedle již uděleného titulu Podnik podporující zdraví 2. stupně.
 

 
 

Problémy v oblasti duševního zdraví může mít každý bez ohledu na věk nebo na prostředí, kde se pohybuje, a může se to projevovat i ve vztahu k lidem kolem něj, k rodině, přátelům i na jeho pracovní kariéře. Většina lidí umí a dokáže problémy zvládnout, je tu však i snaha Krajského úřadu kraje Vysočina poskytnout svým zaměstnancům jistotu zaměstnání, osobního rozvoje i pomoci v případě potřeby. To nepochybně přispívá ke snižování pracovní zátěže a prožívaného stresu na pracovišti. Podpora duševního zdraví a pohody na pracovišti je zahrnuta do projektu Podpory zdraví na pracovištích krajského úřadu a obsahuje i aspekty fyzické aktivity jako důležitého zdroje relaxace a kompenzace pracovní zátěže. Mezi zcela konkrétní opatření patří například nabízená pohybová cvičení, vzdělávání o rizicích stresu a poruchách duševního zdraví, možnost soukromých konzultací s psychologem, podpora zdravotně znevýhodněných nebo hendikepovaných zaměstnanců formou zajištění vhodných pracovních pomůcek a prostředků k usnadnění práce. K podpoře duševního zdraví zaměstnanců přispělo i odborné ergonomické zhodnocení konfigurace a vybavení pracovišť s následnou nápravou nevhodných prvků.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 

Krajský úřad kraje Vysočina získal ocenění za péči o duševní zdraví a pohodu na pracovišti

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 20.10.2010 / 20.10.2010

Počet návštěv: 21428
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek