Cesta: Titulní stránka > Informační technologie


 

Krajský rozpočet podpoří provoz Senior pointů 700 tisíci

Senior Point nabízí přednášky pro seniory
Postupně od roku 2012 začaly v Kraji Vysočina fungovat tzv. Senior pointy, které jsou informačními, metodickými a vzdělávacími centry a zaměřují se na služby a pomoc seniorům a osobám v předseniorském věku. Ty zdarma v jednotlivých okresních městech po celé Vysočině získají základní informace týkající se sociální péče, zdravého životního stylu, vzdělávání a volnočasových aktivit. „Čtyři z celkem pěti působících center v našem kraji provozují města, kterým Kraj Vysočina přispívá na celoroční provoz a podporuje tak jejich působení,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a prorodinné politiky Petr Krčál.
 

 
 

Mimo jiné proto, že služby poskytované Senior pointy jsou smysluplné a jejich aktivity zapadají do navrhované celostátní Koncepce rodinné politiky, kterou připravuje Ministerstvo práce a sociálních věcí, získají všechna čtyři mimokrajská centra z pokladny Kraje Vysočina 180 tisíc korun. „O rozšiřující se nabídku služeb Senior pointů v Kraji Vysočina je ze strany seniorů vzrůstající zájem. V průběhu prvních čtyř měsíců letošního roku využilo služeb více jak pět a půl tisíce seniorů,“ pochvaluje si radní Kraje Vysočina Petr Krčál.


Nejstarším Senior pointem v našem regionu je centrum v Třebíči, které přímo pod Městem Třebíč funguje už od roku 2012. O dva roky později začali podobné služby poskytovat seniorům také v Havlíčkově Brodě, kde centrum zajišťuje Město Havlíčkův Brod ve spolupráci s oblastním spolkem Českého červeného kříže Havlíčkův Brod, a následně v Pelhřimově, kde je organizace pod taktovkou Města Pelhřimov a spolku Hodina H. Od podzimu roku 2015 díky Městu Žďár nad Sázavou a Kolpingovému dílu České republiky z.s. funguje point zaměřující se na občany 55+ také ve Žďáře nad Sázavou. Pátý Senior point v Jihlavě funguje od roku 2013 a od loňského října ho provozuje přímo krajská příspěvková organizace Domov Ždírec.

 

Sídla Senior pointů v Kraji Vysočina:

Havlíčkův Brod – Rubešovo náměstí 171, Havlíčkův Brod (budova AZ Centra)

Jihlava – Palackého 26, Jihlava

Pelhřimov – Hrnčířská 111, Pelhřimov (Hodina H)

Třebíč - Masarykovo nám. 116, Třebíč (budova MěÚ Třebíč)

Žďár nad Sázavou – Studentská 4, Žďár nad Sázavou (budova Polikliniky, 4. patro)


Rada Kraje Vysočina už dotace schválila, rozhodnout o nich musí ještě červnové Zastupitelstvo Kraje Vysočina.


  • Stanislava Holbová, odbor sociálních věcí

    Krajský úřad Kraje Vysočina

    tel.: 564 602 828, e-mail: holbova.s@kr-vysocina.cz

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Krajský rozpočet podpoří provoz Senior pointů 700 tisíci
 

Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 7.6.2016 / 7.6.2016

Počet návštěv: 1892
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek