Cesta: Titulní stránka > Martin Kukla - náměstek hejtmana Kraje Vysočina


 

Krajský rozpočet: Loni na podzim o půl miliardy štědřejší výnos sdílených daní

Loni touto dobou byl rozpočet Kraje Vysočina vyšší o více než 522 miliónů korun generovaných ze sdílených daní, tzn. peněz, které stát podle platné legislativy rozděluje mezi stát, kraje a obce. V tuto chvíli je na krajském účtu celkem 4,1 miliardy korun sdílených daní. „Rozpočet Kraje Vysočina byl na můj návrh už na jaře prozřetelně upraven, resp. výdaje poníženy o 222 miliónů korun. V tuto chvíli, tedy v říjnu, nám chybí oproti zmíněnému upravenému rozpočtu 111,5 miliónu korun. S tímto reálným propadem si ale umí rozpočet poradit, především díky finančním rezervám, které jsme si v minulosti vytvořili,“ uklidňuje Martin Kukla, náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast ekonomiky a majetku. Výdajová strana krajského rozpočtu se podle Kukly vyvíjí dobře i díky úsporám generovaným elektronickými aukcemi veřejných zakázek u největších investičních akcí kraje.
 

 
 

V letošním roce měl Kraj Vysočina původně hospodařit s 5,2 miliardami korun sdílených daní. „V tuto chvíli je čerpání krajského rozpočtu nastaveno a hlídáno tak, aby na konci roku skončilo v černých číslech. Při plánování letošních výdajů jsme s mírnou krizí počítali a rozpočet sestavili konzervativně,“ uvedl Martin Kukla. Zmínil, že do konce roku už není předpoklad zásadnějšího posílení krajských příjmů, ale i tak platí, že veškeré naplánované investiční akce dále pokračují, neboť kraj může využívat cca 2 miliardy korun rezerv, které jsou k dispozici z dob ekonomického růstu. To svědčí o zodpovědném přístupu kraje k dlouhodobému řízení financí.

 

  • Anna Krištofová, odbor ekonomický
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 27.10.2020 / 27.10.2020

Počet návštěv: 2139
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies