Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Krajský projekt Gastroakademie vstoupil do pátého ročníku. Gastronomické obory nejen na Vysočině propaguje i nový program STUDUJ GASTRO, BUĎ GASTRONOM

Krajský projekt Gastroakademie vstoupil do pátého ročníku. Gastronomické obory nejen na Vysočině propaguje i nový program STUDUJ GASTRO, BUĎ GASTRONOM
V září loňského roku Asociace malých a středních podniků ČR za podpory partnerů vyhlásila program STUDUJ GASTRO, BUĎ GASTRONOM. Program určený pro střední školy se skupinami oborů Gastronomie je zaměřený na propagaci studia a podpůrně i na setrvání těchto žáků v oboru, protože do gastronomické praxe jich směřuje necelá polovina. Tradičně spolupracující čtveřice krajských škol OA, VOŠZ a SZŠ, SOŠS Jihlava, OA a HŠ Havlíčkův Brod, OA a HŠ Třebíč a Hotelová škola Světlá Velké Meziříčí se rozhodly do projektu zapojit.
 

 
 

Mezitím koronavirová krize přinesla další omezení a praxe žáků v restauracích proběhla v loňském roce jen jeden týden v říjnu. V lednu již některé restaurace konstatují vážné ekonomické problémy, přesto většina z nich má stále velký zájem o praxe žáků Gastroakademie, které vnímají velmi pozitivně a přínosně.


Distanční výuka žáků a omezení provozu restaurací vytvořilo příznivé podmínky pro intenzivní zapojení do projektu STUDUJ GASTRO, BUĎ GASTRONOM, který probíhá přednostně na sociálních sítích, zejména na Instagramu. Žáci i učitelé z jednotlivých škol tvoří videa, fotografie a již nyní se je daří propojovat se známými osobnostmi, gastro influencery, herci nebo bývalými studenty. Podmínkou pro úspěch je množství interakcí (lajků), které příspěvek získá pod slovem označeným symbolem #, tzv. hastagem. Pro tento projekt je to #studujgastro, doplněné případně označením školy. Školy a jejich žáci s nejvyšší aktivní komunikací do ukončení soutěžního období, tj. do konce února, mohou po vyhodnocení soutěže v průběhu března získat atraktivní ceny. Slavnostní vyhlášení oceněných je plánované na polovinu dubna.


Díky projektu #studujgastro je propagován na sociálních sítích i projekt Gastroakademie, #gastroakademie, který realizuje Kraj Vysočina ve spolupráci se školami a vybranými restauracemi. Oba projekty mají v mnoha ohledech společné cíle. Podporu Gastroakademie a jejímu pokračování vyjádřil  i radní Kraje Vysočina pro oblast školství Jan Břížďala na společné schůzce zástupců škol a krajského odboru školství.


 • Jana Hadravová, odbor školství, mládeže a sportu
  Krajský úřad Kraje Vysočina
 • tisk@kr-vysocina.cz 
 

Odkazy

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 1.2.2021 / 1.2.2021

Počet návštěv: 808
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies