Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu


 

Krajský Enersol 2017 ovládla rekuperační jednotka, recyklovaná móda a desková hra

Enersol
Krajská konference Enersol 2017 v prostorách auly SPŠ v Třebíči odhalila vítěze všech tří soutěžních kategorií. Setkání se ve čtvrtek 16. února konalo pod záštitou hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka a za účasti senátora Miloše Vystrčila i krajské radní Jany Fialové a další hostů. Porotci ocenili práce o školní rekuperační jednotce, recyklované módě nebo deskovou hru Kam s odpadky?
 

 
 

V kategorii Enersol a praxe, kam na základě rozhodnutí první poroty postoupilo osm prací na témata OZE, úspor energií, ochrany životního prostředí, snižování emisí v dopravě nebo odpadového hospodářství, rozhodovaly o vítězi jen setiny bodu. Nakonec se jím stal Vojtěch Kafka ze Střední školy stavební Třebíč s prací Školní rekuperační jednotka. S ním do celostátního kola postupují loňský vítěz a letos stříbrný Michal Novák z VOŠ a SPŠ Žďár nad Sázavou se svou prací Nabíjení elektromobilů, třetí Jan Kamenský z VOŠ a SOŠ Bystřice nad Pernštejnem, který se zaměřil na Ekologické a finanční přínosy pěstování brambor v systému odkameňování půdy, a čtvrtý Michal Drla z Gymnázia Bystřice nad Pernštejnem s prací Recyklace plastů.


První a druhé postupové místo v kategorii Enersol a inovace obsadili Michaela Horná ze SUPŠ Jihlava-Helenín se zajímavou prací Recyklovaná móda a Tomáš Váňa, student SPŠ a SOU Pelhřimov, který představil svou práci s názvem Je výměna staršího zachovalého vozidla za nové ekologický nebo teroristický čin pro planetu Zemi?


V národním kolem, které se uskuteční 14. a 15. března v Pelhřimově, budou v kategorii Enersol a popularizace Kraj Vysočina reprezentovat žáci pelhřimovské průmyslovky Jana Pavlátová a Filip Hromádko s prací Desková hra – Kam s odpadky?


Středoškoláci z Kraje Vysočina jsou se svými projekty Enersol dlouhodobě velmi úspěšní. V posledních šesti letech si z národního kola čtyřikrát odnesli palmu vítězství a jednou skončili druzí.  


  • Zpráva zpracována z podkladů krajského organizátora Enersol, Střední škola průmyslová, technická a automobilní Jihlava, více informací Josef Váca, tel.: 776 276 354, e-mail: vaca@ssptaji.cz
  • tisk@kr-vysocina.cz 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Krajský Enersol 2017 ovládla rekuperační jednotka, recyklovaná móda a desková hra
 

Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 17.2.2017 / 17.2.2017

Počet návštěv: 3805
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu, 20/22, Rue du Commerce, 1000 Brusel Ixelles, Belgie, e-mail: info@vysocina.eu
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek