Cesta: Titulní stránka > Rodinný a sociální portál


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Krajské zdravotnictví se představilo Ukrajině

sanitka
Děti z Vysočiny by už příští rok mohly vyzkoušet mimořádně úspěšnou léčbu astmatu v sanatoriu v bývalém solném dole v ukrajinské Solotvině. Při své návštěvě Vysočiny to uvedl ředitel Ukrajinské alergologické nemocnice v Solotvině Jaroslav Čonka.
 

 
 

„Náklady na léčbu a pobyt jsou u nás srovnatelné s českými, takže odpadá spousta problémů. Organizace takového pobytu ovšem předpokládá spoustu dobré vůle z obou stran a dosavadní partnerská spolupráce s Vysočinou je zárukou toho, že dobré vůle je dostatek. Umím si představit, že bychom tak mohli experimentální první skupinu o 30 až 40 dětech v Solotvině přivítat už příští rok,“ řekl Jaroslav Čonka.

 

Ředitel Jaroslav Čonka Vysočinu navštívil v rámci svého pobytu na Mezinárodním sympoziu pro speleoterapii, které probíhalo v Blansku. Zde měla Ukrajinská alergologická nemocnice sedm zástupců, odborníků právě ze solotvinského sanatoria.

 

Po skončení sympozia se lékaři přesunuli na partnerskou Vysočinu, kde navštívili plicní oddělení jihlavské nemocnice, dětské oddělení nemocnice v Havlíčkově Brodě a jihlavskou centrálu krajské zdravotnické záchranné služby. „Velmi nás překvapila vysoká úroveň zdravotnické záchranky na Vysočině. Upřímně říkám, že takové centrum nemáme ani v Kyjevě. Záchranáři z Vysočiny mají vybavení na celosvětové úrovni,“ shrnul bezprostřední dojem Jaroslav Čonka.   

 

  • Petros Martakidis, noviny Kraj Vysočina 
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Krajské zdravotnictví se představilo Ukrajině
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 27.10.2008 / 27.10.2008

Počet návštěv: 33550
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek