Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Kultura > Tradiční lidová kultura


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Krajské zastupitelstvo kývlo na zřízení nové příspěvkové organizace

Od 1. ledna 2016 začne fungovat nová příspěvková organizace Kraje Vysočina s názvem Projektová kancelář Kraje Vysočina, příspěvková organizace. O jejím zřízení rozhodlo dnes na svém jednání Zastupitelstvo Kraje Vysočina. Nová instituce s příspěvkem na provoz ve výši cca osm miliónů korun nabídne do budoucna uplatnění pěti až deseti odborníkům především na projektové řízení a veřejné zakázky.
 

 
 

„Nová příspěvková organizace bude mimo jiné především vytipovávat možnosti externího financování, vyhledávat vhodné dotační programy pro konkrétní záměry kraje a jeho příspěvkové organizace, zpracovávat a kontrolovat projektové žádosti, tvořit rozpočty projektů a mimo to dále řešit společné i centrální nákupy pro organizace kraje,“ vyjmenoval některé povinnosti nově vznikající příspěvkové organizace hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

Po dnešním rozhodnutí zastupitelstva kraje o zřízení nové organizace bude následovat zapsání nového subjektu do Obchodního rejstříku a dále zřízení účtu nebo např.  uzavření nájemní smlouvy. Sídlo Projektové kanceláře Kraje Vysočina bylo vytipováno v docházkové blízkosti sídla Kraje Vysočina v Jihlavě na Žižkově ulici.


Kraj Vysočina v současné době zřizuje 104 příspěvkových organizací, ve kterých je zaměstnáno více než 10 tisíc lidí. Kraj Vysočina tak patří přeneseně k největším zaměstnavatelům v regionu.


Související zprávy: Kraj zvažuje zřízení nové právnické osoby


  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Krajské zastupitelstvo kývlo na zřízení nové příspěvkové organizace
 

Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 10.11.2015 / 10.11.2015

Počet návštěv: 3379
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek