Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Krajské zastupitelstvo dnes rozhodlo o rozdělení více než 800 miliónů korun na sociální služby

Krajské zastupitelstvo dnes rozhodlo o rozdělení více než 800 miliónů korun na sociální služby
Krajští zastupitelé dnes schválili rozdělení státního příspěvku ve výši téměř 802 miliónů korun pro všechny registrované poskytovatele sociálních služeb na rok 2019 a dále poskytnutí téměř 50 miliónů korun krajského příspěvku resp. prostředků k zajištění vícezdrojového financování sociálních služeb organizací nezřizovaných krajem. Už během února bude 60 % částky přeposláno na účty sociálních organizací a organizací zajištujících služby tohoto charakteru. Zbytek prostředků bude odeslán organizacím v druhé části roku, okamžité poté, co budou odeslány ministerstvem práce a sociálních věcí a připsány na účet kraje.
 

 
 

Mezi 23 organizací zřizovaných Krajem Vysočina poskytujících sociální služby vč. nemocnic bylo dnes rozděleno téměř 370 miliónů korun. Mezi desítky ostatních poskytovatelů sociálních služeb vč. charit, obecních zařízení, soukromých nemocnic nebo sociálních center se rozdělí zhruba 430 miliónů korun státního příspěvku a téměř 50 miliónů krajské dotace. „Krajská sociální zařízení jsou spolufinancována z rozpočtu zřizovatele – Kraje Vysočina, ze státních prostředků, plateb zdravotních pojišťoven a úhrad klientů bez zapojení obecních rozpočtů. Ostatní zařízení jsou kromě vlastních zřizovatelů – obcí nebo nestátních neziskových organizací, státu, obecních rozpočtů, pojišťoven, klientů, donátorů a plátců také dotována krajem z jeho vlastních prostředků. Snažíme se pomoci mimo jiné např. u pobytových služeb pro seniory, kde zařízením nezřizovaným krajem přispíváme z prostředků státu a kraje v průměru částkou 125 000 korun na lůžko a rok. Pomáháme ostatním zřizovatelům s tzv. vícezrojovým financováním,“ popsal náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast sociálních služeb Pavel Franěk.

 

Zatímco v roce 2017 přispěl stát na poskytování sociálních služeb v Kraji Vysočina částkou 576,3 miliónu korun a kraj přidal dalších 120 miliónů z krajské kasy, v letošním roce už na sociální služby posílá stát 802 miliónů korun a kraj uvolní dalších 138,5 miliónů korun. Důvodem takového nárůstu je zejména vysoký nárůst mezd v ČR, které byly hlavně v sociální oblasti mimořádně nízké, a s tím související zvyšování nákladů.

Poskytovatelé sociálních služeb navíc velice hojně využívají evropské fondy a čerpají prostředky na dlouhodobé zkvalitňování služeb. 

 

 • Kateřina Píbilová, odbor sociálních věcí
  Krajský úřad Kraje Vysočina
  e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
 • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
 • Krajské zastupitelstvo dnes rozhodlo o rozdělení více než 800 miliónů korun na sociální služby
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 29.1.2019 / 29.1.2019

Počet návštěv: 2684
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • Czech POINT
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Vysočina šetří energii
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek