Cesta: Titulní stránka > Ředitel Krajského úřadu


 

Krajské zastupitelstvo dnes navýšilo účet krizového řízení o 21 miliónů korun

Krajští zastupitelé dnes na návrh hejtmana regionu Jiřího Běhounka souhlasili s navýšením peněžní částky určené pro zajištění nákupu ochranného materiálu pro zvládnutí stávající i budoucí epidemiologické situace. Prozatím bylo včetně tohoto navýšení uvolněno na konkrétní nutné nákupy z krajského rozpočtu 71 miliónů korun, dalších 10 miliónů korun poslal Vysočině stát. „Především v posledních týdnech kromě centrálních dodávek obou ministerstev rozdělujeme napříč regionem každý den ochranné osobní pomůcky nejen nemocnicím, ale také obcím, strategickým provozům, ambulantním provozům, sociálním službám, z pozice zřizovatele nyní i vybraným středním školám,“ uvedl dnes po jednání Zastupitelstva Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 

 
 

Nyní realizované dodávky nakoupených ochranných pomůcek objednaných přímo Krajem Vysočina jsou směřovány do centrálního skladu v Jihlavě. Ten je průběžně využíván pro redistribuci materiálu po regionu. Distribuce materiálu v Kraji Vysočina probíhá ze ¾ vlastním logistickým týmem, tzn. dodávka materiálu je realizována přímo na místa určení v terénu, využíván je i hromadný odběr společný pro konkrétní území nebo např. lékařskou odbornost.

Téměř 35 miliónů korun vydal Kraj Vysočina do 11. 5. 2020 z vlastního rozpočtu na nákup cca milionu kusů respirátorů FFP1, FFP2 i FFP3, 7,5 miliónu korun stál Kraj Vysočina nákup lihu a AnttiCovid přípravků. Mezi další položky průběžně hrazené z účtu krizového řízení patří nanoroušky, štíty, deset nových odběrových stanů, stotisíce kusů jednorázových rukavic, ochranné brýle, pláště a overaly. Pro pět krajských nemocnic byly  pořízeny generátory ozonu, postřikovače, tepelné ohřívače, vozíky, obalový materiál. Kraj dále pořídil tisíce kusů testovacích sad, aby mohlo být v krajských nemocnicích spuštěno testování COVID-19 samoplátců. „Z důvodů velkého zájmu o tuto placenou službu bylo testování v Nemocnici Jihlava rozvolněno na celý den s tím, že z původních 15 lidí denně je nyní možno provést 44 placených odběrů denně, navýšení testovacích kapacit na současných 20 samoplátců denně hlásí i Nemocnice Havlíčkův Brod. Během tohoto týdne se předpokládá zahájení testování i v ostatních krajských nemocnicích,“ informoval náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví Vladimír Novotný.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Krajské zastupitelstvo dnes navýšilo účet krizového řízení o 21 miliónů korun
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 12.5.2020 / 12.5.2020

Počet návštěv: 1086
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek