Cesta: Titulní stránka > Jana Fischerová - náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina


 

Krajské setkání školních parlamentů oslovilo stovku mladých lidí

Žákovské parlamenty
Cílem letošního krajského setkání školních parlamentů, které se konalo dnes v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě, byly výměny informací o akcích pořádaných školními parlamenty a získání nových inspirací pro práci ve školách v dalším školním roce. Akce, ke které se přihlásilo 24 základních škol z celého regionu, přilákala na jedno místo více než sto mladých „parlamenťáků“, jak si sami mezi sebou říkají. „Zatímco fungování středoškolských parlamentů u nás na Vysočině stále hledá pevné základy, základní školy v rámci organizované struktury parlamentů pracují aktivně a mají stále chuť sdílet výsledky projektů,“ říká Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu.
 

 
 

Školy, ve kterých funguje dětský parlament se sešly na Vysočině už po šesté. Děti mezi sebou odprezentovaly akce pořádané pod hlavičkou školních parlamentů a byly sdílné v rozdávání nápadů. „V rámci aktivit našeho parlamentu jsme si dali schůzku se starostou a požádali ho o stojany na kola u naší školy. Teď už tam jsou. Také jsme přispěli na pořízení nových uniforem pro sestřičky dětského oddělení Nemocnice Nové Město na Moravě,“ vyjmenovával Radim Lempera z 1. ZŠ Nové Město na Moravě. „U nás děti z druhého stupně jednou ročně nahradí učitele na prvním stupni. Učíme mladší děti všechny předměty – od matematiky, přes češtinu až po tělocvik. Kdo to nezkusil, nemůže nikdy posoudit, jak náročné je ukočírovat 28 dětí v jedné velké tělocvičně,“ vzpomíná na svůj učitelský den Kačka Němcová ze ZŠ Nad Plovárnou v Jihlavě. Podobnou výměnu s názvem Den naruby mají i děti na ZŠ ve Žďáře nad Sázavou, Švermova 4. Eva Řezníčková a Monika Sáblíková prozradily, že jeden den si zahrají postupně na učitele a své spolužáky zkouší učit vše, co považují v probírané látce za důležité. Nejednou už mezi žáky zasedl i pan ředitel, který si prý v minulosti vyzkoušel i obtížnost běžné písemné práce.

 

V rámci připraveného programu se zástupci školních parlamentů věnovali i řešení nejběžnějších problémů. Mezi pěticí diskutovaných témat se objevila kvalita jídla ve školních jídelnách a plýtvání, používání mobilních telefonů ve školách nebo např. hledání motivace pro práci ve školních parlamentech.

Žákovské parlamentyŽákovské parlamentyŽákovské parlamenty
  • tisk@kr-vysocina.cz

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Krajské setkání školních parlamentů oslovilo stovku mladých lidí
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 3.6.2019 / 3.6.2019

Počet návštěv: 2608
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek