Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Památky


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Krajské policejní ředitelství má moderní integrované operační středisko

Krajské policejní ředitelství má moderní integrované operační středisko
Krajské ředitelství policie v Jihlavě dnes představilo modernizovanou podobu integrovaného operačního střediska. Procesem modernizace projdou postupně všechna operační střediska v jednotlivých krajích a policie si od projektu za přispění evropských peněz slibuje zvýšení akceschopnosti policistů, lepší koordinaci jednotlivých složek integrovaného záchranného systému i zlepšení služby směrem k veřejnosti. „Kraj Vysočina patří mezi první kraje, kde se podařilo změnu zrealizovat, což je důležitým krokem ke zkvalitnění práce policie i dalších složek IZS, posílení jejich provázanosti a zrychlení reakce v případě krizové situace,“ ocenil na krajském policejním ředitelství hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 

 
 

Pracoviště integrovaného operačního střediska funguje na Vysočině od ledna 2007 a je jedním z prvních, které bylo v rámci celorepublikového projektu zmodernizováno. Kromě kompletní výměny silnoproudých a slaboproudých rozvodů, mají nyní k dispozici policisté i nové počítačové vybavení zahrnující výkonnější přístroje i vylepšený software. Počet pracovních míst v operačním sále se zvýšil z osmi na dvanáct. Každý policista má před sebou tři monitory, na kterých může sledovat pohyb jednotlivých hlídek v terénu, důležité dopravní uzly, železniční přejezdy nebo poskytuje podporu kolegům provádějícím silniční kontroly.

 

Úprav se dočkaly i pracovní prostor a zázemí pro sloužící policisty. „Veškeré práce probíhaly za plného provozu a pro službu konající policisty to nebylo vždy jednoduché. Nyní už mohou pracovat v místě, které odpovídá evropským standardům i náročným požadavkům na jejich profesi,“ uvedl vedoucí operačního odboru krajského policejního ředitelství Dušan Vybíral.

 

Projekt modernizace integrovaného operačního střediska je financován prostřednictvím Evropské unie, která hradí 85 % nákladů, stavební úpravy platila ze svého rozpočtu policie. Náklady projektu se na Vysočině vyšplhaly na přibližně 31 milionu korun. Modernizace operačního střediska je jedním z podmínek budoucího zapojení do tzv. střechového řešení, což by mělo být Národní informační středisko integrovaného záchranného systému. To by mělo přinést mimo jiné lepší spolupráci krajů a jednotlivých složek IZS při řešení mimořádných a krizových situací nebo také zkrácení času dojezdu k jednotlivým událostem.

 

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Krajské policejní ředitelství má moderní integrované operační středisko
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 22.4.2014 / 22.4.2014

Počet návštěv: 8641
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek