Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Krajské kolo soutěže Středoškolská odborná činnost (online 2021) a dvojí úspěch pro Vítězslava Havlíčka

Krajské kolo soutěže Středoškolská odborná činnost (online 2021) a dvojí úspěch pro Vítězslava Havlíčka
V posledním dubnovém týdnu pořádalo Gymnázium Třebíč ve spolupráci s DDM Třebíč krajské kolo soutěže středoškolských odborných prací. Letošní 43. ročník SOČ proběhl kvůli situaci s COVID-19 distančně s využitím digitálních technologií a zúčastnilo se ho celkem 52 soutěžních prací. Do celostátního kola nakonec postupuje 16 soutěžních prací a devět dalších je navrženo do licitace, kdy o jejich případném postupu rozhodne Ústřední komise SOČ.
 

 
 

Soutěžící prezentovali a obhajovali svou práci před porotci online v 18 soutěžních oborech. „Všechny práce byly zpracovány na velmi vysoké úrovni. Byl vidět vzrůstající trend kvality, a to i přes složitou epidemiologickou situaci. Porotci neměli lehký úkol, o vítězství a postupu často rozhodovaly detaily v textu nebo v odpovědi na dotazy porotců,“ přiblížila za organizátory krajského kola Monika Peroutková z třebíčského gymnázia.


Hned dvojitý úspěch zaznamenal v posledních dnech Vítězslav Havlíček, žák Gymnázia Velké Meziříčí. Ten nejenže postoupil v letošní soutěži SOČ do celostátního kola se svou prací Predikce rizika infekce SARS-CoV-2 u savců, ale navíc nyní obdržel cenu Učené společnosti České republiky za mimořádné vědecké aktivity. Vítězslav Havlíček byl spolu s dalšími 15 žáky z celé České republiky nominován za svoji práci v oboru Biologie „Predikce proteinové struktury receptoru mGluR2 pro vstup viru vztekliny u letounů“, se kterou se účastnil loňské přehlídky SOČ. Cenu Učené společnosti ČR za své projekty v rámci 42. ročníku SOČ nakonec získalo sedm mladých talentovaných žáků.

Výsledková listina krajské soutěže SOČ 2021:

soč

soč

soč

 

 


Pozn:

Soutěže SOČ se mohou zúčastnit žáci a žákyně denního studia všech typů středních škol, případně nadaní žáci základních škol a studenti prvního ročníku vyšších odborných škol, kteří v době konání soutěže nepřekročí 21 let věku. Soutěž probíhá zpravidla ve třech kolech a uskutečňuje se formou soutěžních přehlídek nejlepších individuálních nebo kolektivních prací, které autoři osobně obhajují před porotou. Nejúspěšnější řešitelé mohou být vybráni k účasti na obdobných mezinárodních soutěžích.

Zdroj: www.soc.cz

 

Odkazy

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 4.5.2021 / 4.5.2021

Počet návštěv: 329
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek