Cesta: Titulní stránka > Ředitel Krajského úřadu > Aktuální téma


 

Krajské kolo německé olympiády ve spolupráci s Dolním Rakouskem

Krajské kolo německé olympiády ve spolupráci s Dolním Rakouskem
Začátkem března se v Domě dětí a mládeže Jihlava uskutečnilo krajské kolo olympiády v německém jazyce, do něhož postoupili žáci a studenti z okresních kol. V krajském kole je běžné, že se jej účastní i rodilí mluvčí, kteří byli letos doplněni o dalšího kolegu, a to z Dolního Rakouska, který byl přizván v rámci Dohody o spolupráci mezi kraji Dolní Rakousy, Jihočeským, Jihomoravským a Vysočina. Na soutěž přijel Gerhard Grübeck, který vyučuje jak na Bundesgymnasium v Hornu, tak na Gymnáziu ve Znojmě, má tedy velmi dobré povědomí o tom, jak jsou čeští studenti na tom s německým jazykem. Leotšního ročníku olympiády se zúčastnilo 18 soutěžících rozdělených do 5 kategorií. "Hodnocení poroty bylo směřováno na schopnost porozumění mluvenému slovu a dále na komunikační schopnosti soutěžících v rozhovoru vedeném právě s porotou," uvedla Alena Mikulíková z krajského odboru školství.
 

 
 

Pan Grübeck nejdříve přihlížel úvodní části, která byla složena z poslechu a porozumění textu, v druhé části – rozhovoru – se již aktivně podílel svými dotazy i vedením rozhovoru se soutěžícími. Spolupráci s českými i zahraničními kolegy si pochvaloval a vyjádřil přání se zúčastnit soutěže i v příštím roce.  První konkrétní vlaštovka ze vzájemné spolupráce je tedy na světě.

 

Výsledky Krajského kola v německém jazyce:

Kategorii II A vyhrál Lukáš Tran ze ZŠ T. G. Masaryka v Třebíči

Kategorii II B  vyhrál Long Le z Gymnázia Jirsíkova v Pelhřimově

Kategorii II C  vyhrál Mario Ertlbauer ze ZŠ Komenského v Pelhřimově

Kategorii III A  vyhrál Petr Klika z Gymnázia Třebíč

Kategorii III B  vyhrál Adam Šalmaj z HŠ a OA, U ve Velkém Meziříčí

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 28.3.2011 / 28.3.2011

Počet návštěv: 20324
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek