Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Kultura > Tradiční lidová kultura


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Krajské kolo Logické olympiády

Logická olympiáda
Na Gymnáziu Havlíčkův Brod se uskutečnilo krajské kolo 8. ročníku Logické olympiády pořádané Mensou ČR. Ve třech kategoriích se utkalo 150 regionálně nejúspěšnějších řešitelů, kteří v nominačním kole obstáli v tvrdé konkurenci 2690 soutěžících z celého Kraje Vysočina. „Vítám jakoukoliv mimoškolní aktivitu, která přispívá k rozvoji znalostí a schopností studentů a posiluje jejich sebevědomí,“ říká radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.
 

 
 

V kategorii A nad celkem 763 soutěžícími z prvního stupně základních škol zvítězil Jakub Mašek ze ZŠ Komenského ve Žďáře nad Sázavou. První místo mezi 1455 žáky druhého stupně základních škol soutěžícími v kategorii B si vybojoval Jakub Svoboda z Gymnázia v Třebíči. V kategorii C pak Jáchym Bártík z Gymnázia Havlíčkův Brod překonal na své cestě za vítězstvím  470 soutěžících ze středních škol Kraje Vysočina.


 „Letos celostátně evidujeme přes 58 tisíc soutěžících z 2 909 různých škol. To znamená, že soutěže se účastní už téměř polovina všech základních a středních škol v České republice,“ hodnotí předseda Mensy ČR Petr Mazal. Cílem soutěže je jednak pěstovat v žácích samostatné a kreativní myšlení, ale také upozorňovat veřejnost na to, že tento typ myšlení je prospěšný celé společnosti a měla by mu být věnována náležitá pozornost. „V neposlední řadě, i díky výsledkům v Logické olympiádě můžeme na školách rozpoznat nadání dětí a věnovat mu náležitou péči,“ doplňuje krajská koordinátorka soutěže Zuzana Šimůnková,


Ve svém zápolení budou vítězové pokračovat v celostátním kole konaném 30. listopadu  tradičně v Míčovně Pražského hradu.

 

Krajské kolo Logické olympiády podpořil Kraj Vysočina, Město Havlíčkův Brod, VZP a ČPZP.

 

  • Zuzana Šimůnková, krajská koordinátorka Logické olympiády
    Gymnázium Havlíčkův Brod
    e-mail: simunkova@ghb.cz, tel.: 602 101 203

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Krajské kolo Logické olympiády
 

Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 13.11.2015 / 13.11.2015

Počet návštěv: 3695
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek