Cesta: Titulní stránka > Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno > Aktuality


 

Krajská záchranka zkracuje dojezdové časy

sanitka
Už letos v létě přibudou na Vysočině další výjezdová stanoviště Zdravotnické záchranné služby kraje Vysočina. Mezi šestnáct současných míst přibudou Jemnice, Přibyslav a Velká Bíteš. Investici celkem za 22,2 mil. korun uhradí kraj Vysočina. Další trojka nových stanovišť se projektuje.
 

 
 

"Novostavba provozní budovy stanoviště ZZS KV  Jemnice a Velká Bíteš je navržena jako jednopodlažní přízemní nepodsklepený objekt s hlavním vstupem z boku budovy a dvěma garážovými stáními,“ popsal hejtman Jiří Běhounek a doplnil, že personálně budou na směny chod výjezdového pracoviště zajišťovat zdravotničtí záchranáři. Výstavba zmíněných stanovišť byla zahájena v loňském roce. V případě Jemnice je objekt umístěn na výpadovce na Moravské Budějovice, strategickou polohu v blízkosti dálnice D1 v průmyslové zóně Košíkov bude mít stanoviště ve Velké Bíteši, v Přibyslavi prochází rekonstrukcí obytný dům na Bechyňově náměstí.

 

V letošním roce kraj odstartuje projektování a výstavbu dalších tří stanovišť - v Habrech, Polné a Kamenici nad Lipou. „Tato stanoviště zlepší časovou dostupnost přednemocniční neodkladné péče pro obyvatele dotčených regionů,“ uvedla ředitelka Zdravotnické záchranné služby kraje Vysočina Vladislava Filová

"V Polné bude stanoviště umístěné na dobře dopravně dostupném pozemku města Polná na výjezdu směr Záborná. V případě, že se budou příznivě vyvíjet daňové příjmy kraje Vysočina, počítáme s tím, že bychom ještě v letošním roce zahájili samotnou stavbu Polné a dalších dvou stanovišť na zelené louce. Cena následných akcí není dosud vysoutěžená, obdobně standardizované objekty ve Velké Bíteši nebo Jemnici nás stojí jednotlivě kolem sedm  mil. Kč," doplnil Libor Joukl. 

 

V Kamenici nad Lipou budou zdravotničtí záchranáři v budoucnu sídlit v novostavbě na volném pozemku u hřbitova. Pozemek se nachází na jižním okraji zastavěného území u stávající komunikace (Masarykova ulice) v sousedství areálu Hasičského záchranného sboru. "Toto umístění zaručuje rychle dostupnou přednemocniční neodkladnou péči pro obyvatele nejen města samotného, ale i přímou návaznost na obchvat města, čímž bude zajištěna akceschopnost posádky i pro obyvatele této spádové oblasti" vysvětluje ředitelka Vladislava Filová. Habry nabídly pro záchranku pozemek v blízkosti obecního vodojemu. Pozemek se nachází na severním okraji zastavěného území, u stávající komunikace (Pražská ulice) s okamžitou návazností na městský obchvat. Toto umístění umožňuje okamžitý zásah v centru města i rychlý výjezd k zásahu mimo město po státní silnici, aniž by bylo nutno městem projíždět.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 16.2.2010 / 16.2.2010

Počet návštěv: 29063
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies