Další informace

 
 

Doporučujeme

Naše bannery a ikonky pro vaše stránky:
  • Odkaz na zřizovatele
  • Fond Vysočiny
 
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro příspěvkové organizace > Právní předpisy kraje


 

Krajská záchranka zasahuje nově i z Přibyslavi

záchranka v Přibyslavi
Kraj Vysočina dnes předal krajským záchranářům již druhé nové výjezdové stanoviště. V případě Přibyslavi jde o téměř šestimilionovou přestavbu rodinného domu, který poskytlo město. Zdravotnická záchranná služba si v městském objektu tuto investici "odbydlí" v následujících 55 letech. „První pracovní den zde začne už 1. června,“ informoval hejtman Vysočiny Jiří Běhounek.
 

 
 

Nová základna na Bechyňově náměstí v Přibyslavi, kde na záchranáře čeká moderní vybavení a odpovídající zázemí, se začala stavět před 10 měsíci. Kraj využije především první patro, které změnilo dispozici, stavbaři vyměnili všechny prvky technické instalace, tak aby vznikl nový oddělený provoz výjezdového stanoviště. V přízemí jsou dvě garážová stání se směrem výjezdu do ulice Žižkova. "Bylo to jedno z nejvhodnějších míst, která se v Přibyslavi nabízela, a to i s ohledem na dobrou dostupnost do různých částí katastru obce," uvedl Libor Joukl, náměstek hejtmana pro oblast majetku.

 

"Dvacetičtyřhodinový provoz výjezdového stanoviště bude zajišťovat střídavě desetičlenný tým školených pracovníků. Přednemocniční neodkladnou péči bude poskytovat záchranář a řidič- záchranář," uvedla ředitelka Zdravotnické záchranné služby kraje Vysočina Vladislava Filová s tím, že v současné době se již posádky sžívají s technikou a terénem. Ze statistik ZZS vyplývá, že denně v průměru přijme 90 hlášení z celého kraje s nutností výjezdu. Průměrná doba dojezdu se pohybuje kolem 8:30 min.

 

Zdravotnická záchranná služba kraje Vysočina v letošním roce ještě otevře v červenci nové výjezdové stanoviště v Jemnici.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 26.5.2010 / 26.5.2010

Počet návštěv: 28375
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek