Cesta: Titulní stránka > Samospráva


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Krajská záchranka používá nový dispečink

ZZS
Za 33 miliónů korun se podařilo Kraji Vysočina zmodernizovat zázemí a vybavení dispečinku Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina. „Modernizace vybavení záchranky je jednou z největších investic v posledních letech do operačních pracovišť, kterých je nyní devět oproti původním pěti. Vznikl prostor pro vedoucího lékaře operačního střediska, funguje nová serverovna a instalovány byly nejmodernější komunikační technologie,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. Zdravotnická záchranná služba Kraje Vysočina je klíčovou složkou Integrovaného záchranného systému Kraje Vysočina.
 

 
 

„Na dispečinku zdravotnické záchranné služby jsme se rozloučili s veškerou dosud používanou technologií. Jednotlivá pracoviště dostala zcela nový ráz, k dispozici máme dotykové obrazovky, kompletně nové softwarové vybavení jak pro příjem tísňového volání, telefonii, ale také pro vykazování služeb zdravotním pojišťovnám,“ doplnila ředitelka Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina Vladislava Filová. Operačnímu středisku vévodí zcela nová projekční stěna. Vyměněno bylo prakticky vše – technologie, kabelové rozvody, software. Krajští zdravotničtí záchranáři díky evropské dotaci v současné době využívají nejmodernější dostupnou technologii.

 

Provedená modernizace technologie datového propojení, která se týkala všech složek IZS napříč celou ČR, umožní jednotné a přehledné řízení složek při součinnostních zásazích. „Například jedno vytěžení volajícího založí jednotně událost všem potřebným složkám, možnost zobrazení zasahujících prostředků v dispečerských mapách, apod. Pracovníci operačního střediska poznávají nové možnosti vyhledávání v mapových podkladech, zvykají si na větší komfort nabízený nejmodernějšími dostupnými systémy,“ říká hejtman Jiří Běhounek a s uznáním mluví také o zvládnutí přechodného období na přelomu května a června 2015, kdy musel být celý jihlavský dispečink přestěhován do Havlíčkova Brodu. „Tři  týdny v době rekonstrukce volající ani naše výjezdové skupiny nepoznali žádný rozdíl, za což patří velký dík jak operátorkám, vedoucím a především všem technikům IT,“ s uznáním hovoří o zvládnutí přechodného režimu ředitelka Vladislava Filová.

 

V současné době je na Zdravotnické záchranné službě Kraje Vysočina 20 operátorů na plný úvazek a šest operátorů na dohodu. V každé 12tihodinové směně jsou k dispozici dvě operátorky pro příjem tísňového volání a dvě operátorky pro operační řízení (v případě potřeby jsou ale všechny schopny se  navzájem zastoupit).

 

Počet výjezdů a počty přijatých a vyřízení hovorů na linku Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina

rok 2014 – 80662 hovorů, 41510 výjezdů

rok 2013 – 79201 hovorů, 37900 výjezdů

rok 2012 – 77593 hovorů, 37857 výjezdů

 Zdroj: ZZS Kraje Vysočina


loga ZZS


 • Jitka Svatošová, oddělení tiskové
  Krajský úřad Kraje Vysočina
  e-mail: tisk@kr-vysocina.cz 
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
 • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
 • Krajská záchranka používá nový dispečink
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 22.12.2015 / 22.12.2015

Počet návštěv: 5155
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • Czech POINT
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Vysočina šetří energii
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek