Cesta: Titulní stránka > Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno > Aktuality


 

Krajská rada se setkala se starosty obcí

Krajská rada se setkala se starosty obcí
První letošní setkání členů Rady Kraje Vysočina se starosty všech obcí regionu opět hostila 14. března 2013 Třešť. Mluvilo se tradičně o financování přenesené působnosti státní správy, využití prostředků z Evropských fondů a nových grantových programech. Zástupci krajského integrovaného systému zmínili novinky v bezpečnosti v regionu. Jako jedni z prvních dostali starostové také základní informace o plánovaných změnách v regionálním školství a došlo i na diskuzi o integrovaném systému nakládání s odpady.
 

 
 

Setkání v Třešti proběhlo v rámci projektu Angažovanci (Zvýšení kvality místní Agendy 21 prostřednictvím zapojení aktivních občanů do rozvoje regionu), který realizuje Kraj Vysočina ve spolupráci s Dolním Rakouskem.

 

V úvodu přivítal přítomné hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. Následoval příspěvek ředitele Krajského ředitelství policie Kraje Vysočina Miloše Trojánka, na nějž navázal ředitel Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina Petr Beneš. Tomáš Kubín, vedoucí oblastního managementu E.ON informoval starosty o zahájení analytické části projektu „Vysočina šetří energie“. V další části semináře hejtman kraje společně se členy Rady Kraje Vysočina předal aktuální informace o dění v kraji, připravovaných projektech či grantových programech. Přítomné pozdravili také poslankyně Jana Fischerová a senátor Miloš Vystrčil.

 

Dalším bodem byla diskuse, při které se řešily otázky jako nakládání s odpady, učňovské a střední školství, územní plánování v malých obcích, budoucí zaměření a výše podpory programu podpory MAS apod.

 

Účastníci semináře byli poté seznámeni s projektem Angažovanci a informováni o možnostech zapojení do jednotlivých aktivit tohoto projektu, z nichž nejbližší je například dubnová tematická studijní cesta do obcí a měst Dolního Rakouska, nebo seminář Aktivní občanství, který proběhne v květnu v sídle Kraje Vysočina na téma život, práce a studium v EU a je určen pro širokou veřejnost.

 

Kontaktní osoby: Marta Vencovská, Odbor regionálního rozvoje, tel. 564 602 556, e-mail: vencovska.m@kr-vysocina.cz; Jana Böhmová, Odbor regionálního rozvoje, tel. 564 602 556, bohmova.jana@kr-vysocina.cz; Kateřina Nedvědová, vedoucí oddělení kanceláře hejtmana, tel. 564 602 152, e-mail:  nedvedova.k@kr-vysocina.cz

 

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 14.3.2013 / 14.3.2013

Počet návštěv: 11100
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies