Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Krajská konference Enersol 2022

Krajská konference Enersol 2022
Před jarními prázdninami se v kongresovém sále sídla Kraje Vysočina uskutečnila krajská konference se soutěžní přehlídkou žákovských projektů Enersol 2022. Pod záštitou a za účasti hejtmana kraje Vítězslava Schreka, radního pro oblast školství Jana Břížďaly, předsedy Senátu PČR Miloše Vystrčila, vedoucího odboru školství Ondřeje Králíka a dalších hostů sledovalo více jak 70 účastníků 14 soutěžních prací všech tří soutěžních kategorií.
 

 
 

V kategorii Enersol a praxe, kam postoupilo na základě rozhodnutí poroty osm prací na témata OZE, úspor energií, ochrany životního prostředí, snižování emisí v dopravě či odpadového hospodářství a aktuální otázky úspor vody, se stali vítězi František Och a Lukáš Sáblík, žáci OA, VOŠZ a SZŠ, SOŠS Jihlava s prací Nejlevnější energie je ta, která se nespotřebuje. Do celostátního kola postupují také Vojtěch Hromádko a Jiří Chládek ze SPŠ Třebíč (2. místo, název práce Vodíkový generátor a využití vodíku v praxi), Eva Egertová s Lukášem Trödlerem z VOŠ a SOŠ Bystřice n. P. (3. místo, název práce Změna způsobu vytápění) a Marek Rozmahel ze SPŠ Třebíč (4. místo, název práce Automatická regulace ventilátoru).

 

První a druhé postupové místo v kategorii Enersol a inovace obsadila Adéla Veselá (ve spolupráci s D. Skálovou a P. Grulichem) ze SPŠ stavební ak. S. Bechyně H. Brod se zajímavou prací Off-grid Mini domek a Martin Peltan ze SŠPTA Jihlava, který prezentoval práci s velmi aktuální tématikou Jaderná energie.

 

V kategorii Enersol a popularizace budou reprezentovat Kraj Vysočina na národním kole, které se bude konat v březnu v Třebíči, žákyně Gymnázia, SOŠ a VOŠ Ledeč n. S. se zajímavou prací Ekoboxy.


„Letošní konference byla velmi zdařilá a hlavně jsme se sešli v daném termínu prezenčně. První porota hodnotila 46 praxí, což je v kraji rekord. Postupující práce, kterých bylo celkem 14, měly svoji kvalitu a rozhodování poroty, kterou tvořili Jana Motyková z Národního pedagogického institutu, Milan Křížek z krajského odboru životního prostředí a hlavní energetik Motorpalu Jihlava Josef Kovář, nebylo jednoduché i kvůli přesvědčivé prezentaci soutěžících,“ říká ředitel regionálního vzdělávacího centra pro projekt Enersol v Kraji Vysočina Josef Váca. Ceny vítězům předávala hokejová legenda nejen Dukla Jihlava Jiří Holík společně s předsedou senátu a dalšími hosty. Mezi cenami nechyběly ani oblíbené dorty  - cena hejtmana kraje. Další hodnotné ceny věnovali sponzoři z řad firem.


Popřejme reprezentantům Kraje Vysočina, aby navázali na úspěchy svých kolegů z minulých let a tomu nejlepšímu z nich, aby zdárně reprezentoval Česko na mezinárodní přehlídce, kterou budou hostit v dubnu Otrokovice.


enersol

enersol

enersol

 • Více informací Josef Váca, ředitel regionálního vzdělávacího centra pro projekt Enersol v Kraji Vysočina
  Střední škola průmyslová, technická a automobilní Jihlava
 • tisk@kr-vysocina.cz 

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 24.2.2022 / 24.2.2022

Počet návštěv: 928
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies