Cesta: Titulní stránka > Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno > Aktuality


 

Krajská komunikační kampaň k třídění využitelných složek odpadu pokračuje

Krajská komunikační kampaň k třídění využitelných složek odpadu pokračuje
Informační kampaň regionálního charakteru zaměřená na prevenci předcházení vzniku odpadů, intenzifikaci odděleného sběru využitelných složek komunálního odpadu a jejich využití, realizovaná z projektu spolupráce kraje Vysočina se společností EKO-KOM, a.s., pokračuje podzimní částí pod taktovkou Agentury Dobrý den z Pelhřimova.
 

 
 

Program komunikační kampaně:

20. září v Jihlavě na Masarykově náměstí (spojeno s autogramiádou hokejistů HC Dukla Jihlava)

21. září v Třebíči na Karlově náměstí a

22. září v Havlíčkově Brodě v odpočinkové zóně na hřišti Plovárenská proběhne celodenní program pro děti i dospělé.

Z programů společných pro všechna krajská zastavení vybíráme např. recyklační štafetu s hracími kostkami, EKOklání škol + soutěže motivované tříděním a recyklací odpadů, největší žirafu z víček od PET lahví a Fotogalerie EKOrekordů a kuriozit. Návštěvníci akcí obdrží netradiční tiskovinu - Bulvární EKOnoviny s řadou podnětných informací, dozví se 10 NEJČASTĚJŠÍCH MÝTŮ O TŘÍDĚNÍ ODPADŮ a získají přehled o podílu recyklovaných surovin získaných z barevných kontejnerů na tříděný odpad ve výrobcích denní potřeby. Kromě těchto aktivit je možné v rámci kampaně doplnit virtuální zoologickou zahradu o fotografii zvířátka z PET víček. Více informací naleznete na www.EKO-ZOO.com nebo www.tridime-vysocina.cz.

 

„Sedmiletá spolupráce kraje s autorizovanou obalovou společností EKO-KOM, a.s. se pozitivně promítá do informovanosti a postojů obyvatel k třídění odpadů. Dnes na Vysočině odpad třídí 80% obyvatel kraje. V roce 2009 vytřídil každý občan kraje Vysočina o 11 % více odpadů než v roce 2008“, pochválil radní kraje pro životní prostředí Zdeněk Ryšavý a poděkoval za odpovědný přístup občanů kraje k třídění odpadů. „Kraj Vysočina má nejvíce kontejnerů k třídění odpadů v České republice. Na jedno průměrné kontejnerové hnízdo připadá jen 106 obyvatel, průměr ČR je 163 obyvatel. K tomu na Vysočině přibylo v letošním roce 301 zbrusu nových kontejnerů na bílé sklo a 145 modrých na papír,“ doplnila Jana Krčmářová, oblastní manažerka společnosti EKO-KOM.

Děkujeme, že třídíte!

 

  • Eva Navrátilová, odbor životního prostředí
    Krajský úřad kraje Vysočina
    mail: navratilova.e@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 20.9.2010 / 20.9.2010

Počet návštěv: 22824
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies