Cesta: Titulní stránka > Ředitel Krajského úřadu


 

Krajská knihovna Vysočiny se chystá na Týden knihoven. Začíná už v pondělí 1. října

Krajská knihovna Vysočiny se chystá na Týden knihoven. Začíná už v pondělí 1. října
První říjnový týden už tradičně patří knihovnám. Probíhá v něm Týden knihoven, celostátní akce, jejímž cílem je podpora knih a čtenářství, stejně jako nabídka atraktivního využití volného času prostřednictvím pestrého programu, který je připraven pro všechny čtenáře a návštěvníky. Letos se koná již 22. ročník a stejně jako každý rok i letos se k němu Krajská knihovna Vysočiny svými akcemi připojuje.
 

 
 

Doprovodný program je bohatý, pečlivě zvolený, tak aby si v něm každý čtenář mohl vybrat, co ho zajímá. Na děti se těší Lukáš Hejlík a Alan Novotný, herci oblíbeného projektu LiStOVáNí, aby jim představili příběhy pohádkové postavy strýčka Ludvíka. Ty z dětí, které rády zpívají a hrají si, si jistě užijí odpoledne s písničkářem Pavlem Lutnerem a jeho odpolednem plným zpívání, hraní a hudebních her. Protože projekt LiStOVáNí se nezaměřuje pouze na děti, ale i dospělé, mohou se návštěvníci těšit na představení satirického románu Už je tady zas německého autora Timura Vermese, který se v Německu stal bestsellerem. Nezapomínáme ani na 100. výročí založení republiky, připomeneme si ho přednáškou o gastronomii v období první republiky s Kristinou Šemberovou a Evou Všetíčkovou, autorkami knihy Sladká první republika, které se tomuto tématu dlouhodobě věnují.

 

Týden knihoven je rovněž specifický v tom, že poskytuje unikátní služby, které v jiném období roku realizovány nejsou. Mezi ně patří především registrace nových čtenářů zdarma a tzv. amnestie na upomínky pro zapomnětlivé čtenáře – čtenářům, kteří v pořádku vrátí všechny dokumenty, bude prominut poplatek za jejich pozdní vrácení. A na své si přijdou i ti, kteří knihy nejen rádi čtou, ale také je rádi vlastní – pro tyto čtenáře je připravena Burza knih, nabízející velké množství knih všech žánrů a oborů.


Všechny akce pořádané v Týdnu knihoven jsou zdarma.


Kompletní program akcí připravených Krajskou knihovnou Vysočiny k Týdnu knihoven 2018 je k dispozici na www.kkvysociny.cz .

 


 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Krajská knihovna Vysočiny se chystá na Týden knihoven. Začíná už v pondělí 1. října
 

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 26.9.2018 / 26.9.2018

Počet návštěv: 2592
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek