Cesta: Titulní stránka > Informační technologie


 

Kraje pro bezpečný internet: Vyhlášení vítězů soutěžního kvízu

Kraje pro bezpečný internet: Vyhlášení vítězů soutěžního kvízu
V závěru minulého týdne proběhlo v kongresovém sále sídla Kraje Vysočina vyhlášení vítězů soutěžního kvízu projektu Kraje pro bezpečný internet. Od září 2020 do března 2021 měli žáci možnost se zapojit do soutěžního kvízu, v květnu letošního roku pak proběhlo online krajské finále Kvízu PLUS. Do znalostního kvízu se v celé ČR zapojilo přibližně 29 000 žáků, v Kraji Vysočina to bylo více než 3 000 žáků základních a středních škol.
 

 
 

Žáci se mohli zapojit do soutěžního kvízu a ti zvídavější mohli vyzkoušet Kvíz PLUS. Z úspěšných absolventů soutěžního kvízu byli v každém kraji vylosováni tři žáci v mladší kategorii a tři žáci ve starší kategorii, kteří obdrželi hodnotné ceny. V rámci Kvízu PLUS byli oceněni čtyři nejúspěšnější soutěžící, kteří uspěli v krajském kole Kvízu PLUS.

Vítězem krajského kola Kvízu PLUS se v Kraji Vysočina stal Dominik Bártů ze Střední průmyslové školy a Středního odborného učiliště Pelhřimov. Vítěz krajského kola postupuje do celorepublikového finále, které se tento rok uskuteční online. Kraj Vysočina vyhlásil také v rámci soutěžního kvízu Soutěž škol. Vítěznou školou, která měla v Kraji Vysočina nejvíce registrovaných k počtu žáků školy, se stala Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická Žďár nad Sázavou. Škola získává finanční dar od Kraje Vysočina v hodnotě 20 000 Kč. 

 

Projekt Kraje pro bezpečný internet je společnou iniciativou dvanácti krajů v oblasti prevence kyberkriminality a podpory kyberbezpečnosti. Vedoucím krajem projektu je Kraj Vysočina. Projekt je realizován pod záštitou Asociace krajů ČR. Partnery soutěžního kvízu jsou společnosti Microsoft a Gordic.


Foto: Vítěz Kvízu PLUS Dominik Bártů

kpbi

  • Lucie Časarová, odbor informatiky
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz 

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 14.6.2021 / 14.6.2021

Počet návštěv: 1061
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies