Cesta: Titulní stránka


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Krajánci absolvovali další dobro-den, tentokrát v lesní mateřské škole u Kněžic

Dobrovolnický den
Po úklidu Vysočiny si tentokrát dobrovolníci – pracovníci z Krajského úřadu Kraje Vysočina naplánovali práci v lesní mateřské škole provozované obecně prospěšnou společností Chaloupky u Kněžic. Úklid stihli ještě před tím, než se rozjeli na letní dovolené. „Jsme rádi, že jste přijeli. Už pro vás máme připravený les,“ přivítal šestici dobrovolníků Jakub Jansa, vedoucí oddílu Cestovatelů z Chaloupek.
 

 
 

„Potřebujeme odvětvit kmeny stromů a pořezat dřevo na větší kusy, které přemístíme na vyčištěný plácek v lese. Bude sloužit jako odpočinková zóna pro děti a jejich vedoucí,“ upřesnil náplň práce odpoledne Jakub Jansa.

Les byl opravdu celý zarostlý ostružiním, o které by se mohly děti poškrábat, a tak se krajští dobrovolníci chopili pily, ženy nasadily rukavice a všichni se pustili do díla – řezali a odvětvovali kmeny stromů a pleli ostružiní. Za dvě a půl hodiny práce se kusy dřeva proměnily v místa k sezení a vznikl vyčištěný lesní plácek.

„Velmi rychle to uteklo, povídali jsme si a při tom pracovali. Krásně jsem si vyčistila hlavu,“ usmívala se dobrovolnice Katka.

Navíc vynaložené energie si všiml i Honzík - jeden z žáčků 1. stupně ZŠ Cyrilometodějská v Brně, který přijel s dalšími dětmi do Chaloupek na školu v přírodě. „Co to máte napsáno na tričku?“ ptal se. „Dobrovolník je potřeba,“ přečetl a okamžitě reagoval: „Vím, co je to dobrovolník. To je ten, který pomáhá ostatním a nic za to nechce,“ vysvětloval Honzík krajským dobrovolníkům.

Z odvedené práce měli radost všichni, a že se při tom pořádně zapotili a umazali triko, vůbec nevadí. Příště ho vyperou a s nápisem „Dobrovolník je potřeba“ zase někam vyrazí. „Přijeďte zase na podzim, u nás je práce pořád,“ loučil se s úsměvem Jakub Jansa.

Všichni v čele s krajskou koordinátorkou dobrovolníků Irenou Hambálkovou se shodli, že mimopracovní aktivity, které dávají smysl, nabíjí energií, chutí do života a také vzájemně spojují. Zatím jsou podobné dobro-dny součástí aktivit projektu s podporou evropských fondů „Aplikace inovativních postupů v rámci sociální ochrany a prevence v Kraji Vysočina“, reg. číslo: CZ.03.2.63/0.0/0.0/15_007/0015546. V budoucnu však chtějí dobrovolníci v podobných aktivitách pokračovat.


Video k dobrovolnické akci: https://youtu.be/C_kdlcCwrTM

Dobrovolnický denDobrovolnický denDobrovolnický denDobrovolnický den

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 12.7.2021 / 12.7.2021

Počet návštěv: 1036
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Další informace

 
 • Vysočina fandí kultuře
 • ZlatáJeřabina
 • Skutek roku
 • Muzeum4U
 • Fond Vysočiny
 • OPVK
 • Interreg
 • Zdravý kraj
 • CzechPoint
 • Vysočina - regionální produkt
 • ROP Jihovýchod
 • Čistá Vysočina
 

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies