Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina > Tiskové zprávy


 

Kraj zahajuje stavbu nového bydlení pro klienty Domova Jeřabina Těchobuz

Domov Jeřabina
Dva nové domky pro dvanáct nájemníků vyrostou do roka v okrajové části Humpolce. Nový domov zde najdou klienti Domova Jeřabina. Místo pro stavbu v okrajové části Humpolce bylo dnes slavnostně označeno položeným základním kamenem a symbolickým založením podpůrné zdi ze speciálních adresných cihel. V rámci projektu Transformace ústavů sociální péče bude pro Domov Jeřabina vybudováno v pěti vybraných městech okresu Pelhřimov celkem deset speciálních obytných domků a dvě budovy administrativní a terapeutické, které do konce roku 2015 postupně začne využívat sedm desítek současných klientů.
 

 
 

Základní kámen pro nové bydlení pořizované Krajem Vysočina v rámci projektu Transformace Ústavu sociální péče Těchobuz II (dále jen Domov Jeřabina) byl v Humpolci položen 18. července 2014. V lokalitě Čejovská v blízkosti Dusilovského rybníka do konce května příštího roku vyrostou hned dva domky v hodnotě více než 12 miliónů korun. V samostatných domácnostech zde najde nový domov první dvanáctka klientů, kteří budou postupně integrováni do běžného života města. V rámci transformace Domova Jeřabina budou další dvě domácnosti pro bydlení a zázemí pro denní programy postaveny v Počátkách, stejný počet domácností vznikne také v Cetorazi. Jedna obytná stavba se chystá v Novém Rychnově. V Pelhřimově kromě tří objektů pro bydlení počítá Kraj Vysočina s vybudováním denního stacionáře a sídla vedení transformovaného Domova Jeřabina, v Horní cerekvi bude nově postaveno 2x bydlení a budova terapie. Transformace ÚSPMP Těchobuz bude kompletně dokončena na podzim roku 2015. „Po dokončení transformace ÚSPMP Těchobuz předpokládáme postupné opuštění objektu zámku v Těchobuzi. O jeho dalším využití zatím není rozhodnuto,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí Petr Krčál.

 

Proces transformace sociálních služeb nastartoval Kraj Vysočina v roce 2007. Týká se tří krajských sociálních ústavů. Vedle ÚSPMP Těchobuz jde dále o ÚSP Jinošov, pro které kraj vybuduje 11 domků pro bydlení a ÚSP Křižanov, kde kraj připravuje 9 objektů. Celkem čeká stěhování více než dvě stovky klientů. Definitivní tečku za investičními aktivitami transformace v rámci právě probíhajícího programovacího období plánuje Kraj Vysočina udělat do konce  roku 2015.

 

Projekt je spolufinancován z prostředků Evropské unie, Evropského fondu pro regionální rozvoj a z rozpočtu Kraje Vysočina.

 

 

 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Kraj zahajuje stavbu nového bydlení pro klienty Domova Jeřabina Těchobuz
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 18.7.2014 / 18.7.2014

Počet návštěv: 8079
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 8.00–17.00, úterý: 8.00–13.00, středa: 8.00–17.00, čtvrtek: 8.00–13.00, pátek: 8.00–13.00, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek: 8.00–13.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek