Cesta: Titulní stránka > Jiří Běhounek - hejtman Kraje Vysočina


 

Kraj zahájil stavbu obchvatu Salačovy Lhoty. Na první výkop se čekalo 14 let

Obchvat Salačovy Lhoty
Obchvat Salačovy Lhoty na silnici II/128 na Pelhřimovsku se dnešním dnem dostává do své další – stavební fáze. „Po dlouhých 14 letech majetkoprávních příprav začnou už v pondělí práce na 2,42 km dlouhém silničním úseku, který odvede z obce těžkou dopravu. S financováním stavby za více než 90 miliónů korun pomůže Kraji Vysočina evropská dotace,“ informoval před zahájením prací hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. Trasa obchvatu Salačovy Lhoty je vedena volným terénem, kopíruje vrstevnici, je předpoklad, že práce budou probíhat hladce.
 

 
 

Stavba si vyžádá minimální dopravní omezení v místech křížení se silnicemi na Malou a Velkou Černou a obec Mezilesí, v době napojování staré a nové silnice II/128 bude provoz na dotčených úsecích převeden na provizorní panelovou cestu. Z důvodu zajištění plynulého a bezpečného provozu bude obchvat v místech křižovatek rozšířen o odbočovací pruhy.


Podle informací hejtmana Jiřího Běhounka jsou už v příštím týdnu naplánovány práce na odstraňování dřevin, následovat bude bourání ruiny bývalého vepřína, který zasahuje do budoucího tělesa komunikace. Obchvat Salačovy Lhoty bude hotový v létě příštího roku.

 

Dalším obchvatem, který má Kraj Vysočina připraven k realizaci na Pelhřimovsku, je obchvat Lukavce na silnici II/128. Tato stavba má platné stavební povolení a vyřešené trvalé zábory. Dopravní stavba je nyní ve fázi hodnocení ze strany dotačního orgánu. Pokud bude Kraj Vysočina s žádostí o dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu úspěšný, může být evropská finanční spoluúčast impulsem pro realizaci stavby už v roce 2021.


Foto: Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek a starosta obce Salačova Lhota Martin Malina u nové trasy obchvatu.

Publicita Doprava

Obchvat Salačovy LhotyObchvat Salačovy LhotyObchvat Salačovy LhotyObchvat Salačovy LhotyObchvat Salačovy Lhoty

  • Tomáš Pípal, odbor dopravy a silničního hospodářství
    Krajský úřad Kraje Vysočina, Jihlava
  • mail: tisk@kr-vysocina.cz
 
 

Příspěvky k dokumentu

počet příspěvků: 0
  • Předmět, Autor, Datum a čas, Číslo, Návštěv
  • Kraj zahájil stavbu obchvatu Salačovy Lhoty. Na první výkop se čekalo 14 let
 

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 14.2.2020 / 14.2.2020

Počet návštěv: 1388
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 57, 587 33 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí: 11.00–16.00, středa: 7.00–12.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek