Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Související témata

 
 
 

Kraj žádá ministerstvo o dotaci na stavbu domova důchodců v Jihlavě

DD Jihlava
Zastupitelstvo Kraje Vysočina dnes vzalo na vědomí podání žádosti o dotaci Ministerstva práce a sociálních věcí ČR na stavbu Domova důchodců v Jihlavě v areálu krajské nemocnice. Stavba, která by v budoucnu měla navýšit kapacitu pobytových služeb v okrese Jihlava o 120 míst, by mohla vyrůst za heliportem krajské záchranky do dvou let. „Kraj aktuálně žádá v rámci programu Rozvoj a obnova materiálně technické základny sociálních služeb MPSV o téměř 150 milionů korun. Zda budeme v rámci hodnocení projektů úspěšní, bude známo nejdříve na přelomu května a června,“ informoval náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí Pavel Franěk.
 

 
 

Rozvojové území v areálu Nemocnice Jihlava si včera včetně připraveného projektu prohlédla náměstkyně ministryně práce a sociálních věcí Zuzana Jentschke Stőcklová. Ta upozornila na loňskou praxi při rozdělování peněz z fondu MPSV. „Loni se nám v rámci diskutované výzvy sešly projekty za více než 1,5 miliardy korun a Vysočina byla úspěšná. Jak tomu bude letos zatím nevíme, k dispozici je půl miliardy korun. Projektům by velice pomohlo, pokud by za tímto účelem ministerstvo financí fond navýšilo,“ upozornila Zuzana Jentschke Stőcklová, kterou na Vysočinu doprovodil náměstek ministra pro lidská práva a rovné příležitosti Petr Krčál.

 

Za pomoci dotací MPSV schválených vloni bude postaven nový pavilon Domova důchodců v areálu Nemocnice Havlíčkův Brod. Stavební práce by na připraveném území měly začít v dubnu. Zhruba do dvou let bude pro seniory z Havlíčkobrodska k dispozici stovka pobytových míst ve vzdušných pokojích s terasami za 123 milionů korun bez DPH.

Domov důchodců Jihlava, který je pracovně řešen jako odloučené pracoviště Domova Ždírec má mít dvě křídla se třemi nadzemními patry. Bude nabízet služby se zvláštním režimem pro seniory s Alzhaimerovou chorobou a odlehčovací služby. Kraj Vysočina se získáním státních prostředků a vlastním dofinancováním pomáhá k uspokojení potřeb seniorů v okresech, které jsou v současné době méně vybavené službami.


DD Jihlava

  • tisk@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 28.3.2017 / 28.3.2017

Počet návštěv: 5718
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek