Kontakty

Ministerstvo dopravy ČR
Ing. Luděk Sosna, Ph.D.
Ředitel odboru strategie
e-mai: ludek.sosna@mdcr.cr 

Ing. Jindřich Kušnír
Odbor drah, železniční a kombinované dopravy
Tel.: 225 131 361, e-mail: jindrich.kusnir@mdcr.cz

Správa železniční dopravní cesty
Bc. Marek Binko
Ředitel odboru strategie
Tel.: 972 235 430, e-mail: binko@szdc.cz 

Ing. Jan Šulc
Odbor strategie, oddělení koncepce
Tel.: 972 235 366, e-mail: sulcJa@szdc.cz

Mgr. Jakub Ptačinský
Tiskový mluvčí
Tel.: 722 177 052, e-mail: ptacinsky@szdc.cz

 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Vysokorychlostní trať - VRT


 

Kraj vyvinul speciální aplikaci pro hasiče

Kraj vyvinul speciální aplikaci pro hasiče
Už zhruba rok využívají hasiči na Vysočině speciální mobilní aplikaci pro práci s dokumentací zdolávaných budov. Software, mimochodem jediný svého druhu, navržený na míru podle specifických potřeb zasahujících vysočinských profesionálních i dobrovolných jednotek, vznikal pod dozorem informatiků Krajského úřadu Kraje Vysočina. „Aplikace pro chytré mobilní telefony a tablety poskytuje velitelům zásahů informační podporu na taktické úrovni v místě mimořádné události, a to v elektronické podobě, která postupně nahrazuje současnou papírovou podobu dokumentace. Díky dnes běžně dostupné technice mohou zasahující ještě před dojezdem k události prostudovat v mobilu nebo na tabletu schéma budov, přístupy, schodiště, už po cestě je možné seznámit se s objektem, lokací objektu a v budoucnu i lokací události. Díky možnosti vpisování poznámek program nabízí také historii minulých zásahů,“ uvedl výhody aplikace vedoucí krajských informatiků Petr Pavlinec.
 

 
 

Trvalá aktualizace elektronických dokumentací zdolávání požárů pro objekty je zajištěna ze strany operačního a informačního střediska HZS Kraje Vysočina. Dokumentace je z důvodů přehlednosti členěna dne hasebních obvodů stanic HZS Kraje Vysočina, přičemž v digitální podobě je přístupná všem uživatelům. Součástí vedení dokumentace je i přístup do aktualizovaných verzí „Typových činností IZS“, které mají za cíl metodicky vést, v taktické úrovni řízení, představitele složek IZS při řešení událostech jako je např. uskutečněné a ověřené použití radiologické zbraně, letecké nehody, záchrany pohřešovaných osob, hromadné dopravní nehody apod. Celkem je v této podobě složkami IZS schváleno 14 typových činností. Využití elektronické aplikace, která nabízí využívat mobilně dokumentaci je nejen v operačním řízení při řešení mimořádných událostí, ale i v organizačním řízení pro potřeby odborné přípravy hasičů. Za posledních šest měsíců ostrého provozu aplikace bylo na mobilních zařízeních jednotek PO zrealizováno 92 aktivací.

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 19.6.2014 / 19.6.2014

Počet návštěv: 12117
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies