Cesta: Titulní stránka > Jan Břížďala - radní Kraje Vysočina > Tiskové zprávy


 

Kraj Vysočina zvýší dotace pro podnikatele kvůli krizi

Kraj Vysočina letos kvůli krizi zvýší dotace pro malé podniky. V grantovém programu jim nabídne 14 milionů korun, loni to bylo 12 milionů. Kromě podpory na modernizaci výrobních provozů mohou drobní podnikatelé od kraje poprvé dostat příspěvek i na splácení jistiny bankovních úvěrů, řekl náměstek hejtmana Vladimír Novotný. Krajská rada včera projednala také zvýšení dotací na stavby kanalizací a čistíren odpadních vod.
 

 
 

"Tato opatření souvisí s tím, že je hospodářská krize. V běžném roce bychom investice takto neposilovali," podotkl Novotný. Grantový program Rozvoj malých podnikatelů bude vyhlášen po schválení v květnovém zastupitelstvu. Mezi projekty malých firem, které se budou týkat nákupu strojů a rozšíření výrobních prostor, je kraj ochoten rozdělit 11 milionů.

 

Na splácení jistiny účelových úvěrů mohou podnikatelé z krajské pokladny vybrat celkem tři miliony Kč. K této podpoře kraj letos přistoupil proto, že se řada firem zadlužila kvůli investicím do modernizace provozu v době nedávného ekonomického růstu. Teď jim zakázky ubývají a často se zhoršuje i platební schopnost jejich odběratelů. Podniky ale musí nadále plnit své závazky vůči státu, zaměstnancům a bankám.

 

K oživení regionální ekonomiky má přispět i zvýšení krajských dotací na stavby a rekonstrukce kanalizací a čistíren odpadních vod. Kraj měl na tyto akce v letošním rozpočtu původně vyčleněno 46,7 milionu. Kvůli velkému zájmu se chystá obcím na jejich projekty přidat dalších 20 milionů Kč.

 

Zdroj ČTK, autor Věra Stejskalová

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 29.4.2009 / 29.4.2009

Počet návštěv: 29965
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies