Další informace

 
 

Doporučujeme

Naše bannery a ikonky pro vaše stránky:
  • Odkaz na zřizovatele
  • Fond Vysočiny
 
 
 
 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro příspěvkové organizace


 

Kraj Vysočina získal titul Projekt roku 2011

Kraj Vysočina získal titul Projekt roku 2011
Projekt eMeDocS byl oceněn jako Vítěz soutěže IT projekt roku 2011 organizované sdružením CACIO. Stalo se tak při slavnostním vyhlášení soutěže v Konferenčním centru ČNB 23. února 2012. Diplomy vítězům předala Anna Putnová, předsedkyně parlamentního Výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu. Soutěže se každoročně účastní projekty informačních a komunikačních technologií (ICT) uvedené do praxe, které jsou pozoruhodné zejména uživatelským efektem, technologickým řešením nebo vynikajícím způsobem řízení projektu. Projekt eMeDocS, kterým se Kraj Vysočina snaží již od roku 2010 řešit problematiku výměny zdravotnické dokumentace, tak uspěl v konkurenci více než desítky projektů firem i veřejné správy.
 

 
 

Projekt eMeDocS byl zahájen v květnu roku 2010, kdy došlo k uveřejnění veřejné zakázky s názvem "Studie regionálního konceptu výměny zdravotnické dokumentace mezi zdravotnickými zařízeními zřizovanými krajem Vysočina včetně realizace formou pilotního projektu." Vítězem zakázky se stala firma ICZ a.s. Projekt byl pracovně pojmenován jako Exchange Medical Documents System – eMeDocS, k jehož dokončení a plnému zprovoznění došlo v první polovině roku 2011. Projekt byl rozdělen na dvě části - Koncepční studii a Pilotní projekt. Koncepční studie se zabývala základními oblastmi pro výměnu a sdílení zdravotnické dokumentace. Konkrétně se jednalo se o výměnu dat mezi nemocnicemi a o výměnu dat mezi nemocnicemi a informačním systémem záchranné služby. Díky tomu dochází k předávání urgentních informací ze všech nemocničních informačních systémů nemocnic kraje až do sanitních vozů v terénu a to v reálném čase. Lékař tak obdrží během několika málo sekund důležité (podpůrné) informace o pacientovi, u kterého dochází k zákroku. Následně je díky projektu eMeDocS předána zpráva přímo ze sanitního vozu do nemocničního informačního systému, kde ji mají k dispozici pracovníci nemocnice. Vše samozřejmě probíhá plně elektronicky. Projekt eMeDocS také řeší výměnu dokumentace mezi nemocnicemi a to v oblasti žádanek na rentgenové vyšetření a zpětně popisu takového vyšetření.

Kraj Vysočina bude také v letošním roce aktivně pokračovat v projektu eMeDocS. Mezi hlavní priority patří rozšíření o ambulantní a hospitalizační péči – tzn. výměnu také tohoto typu dokumentace. Důležitým prvkem je také zapojení do projektu dalších subjektů, mezi které patří např. fakultní nemocnice. Plánů je ale daleko více.

Projekt byl realizován v souladu s koncepcí eHealth Kraje Vysočina a hrazen plně z rozpočtu Kraje Vysočina.

 

 

 
 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 29.2.2012 / 29.2.2012

Počet návštěv: 22345
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00.
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek